Nim spotkanie rozkręciło się na dobre, poddębiczanie już prowadzili. Na prawej stronie zaspał Mateusz Klimek, który pozwolił na dośrodkowanie w pole karne. Piłka spadła pod nogi Joachima Pabjańczyka, który z zimną krwią uderzył technicznie obok Damiana Rzeźniczaka. Chwilę później z rzutu wolnego próbował powracający do Włókniarza, Grzegorz Gorący, ale jego strzał był mocno niecelny. Lepszą celnością w wykonywaniu wolnych popisał się w 7. minucie Olszewski, który wyrównał precyzyjnym strzałem obok muru. Jednak pabianiczanie niedługo cieszyli się z remisu. Tym razem na lewej stronie błąd popełnił Artur Kulik, gracz Neru dośrodkował, a Pabjańczyk z bliska podwyższył na 2:1.

Do końca pierwszej połowy Ner przeważał, ale „zieloni” dzielnie odpierali ataki rywala. W 32. minucie w sukurs przyszła im poprzeczka po strzale przewrotką Piotra Michalskiego. W 40. minucie kontuzji doznał David Złowodzki. Mający go zmienić Piotr Grzejdziak dobre trzy minuty szukał... właściwej koszulki. W pierwszej połowie na boisko już nie zdążył wejść.

Cztery minuty po zmianie stron sędzia postanowił zamienić się w świętego Mikołaja. Cóż z tego, że mamy lipiec. Arbiter podyktował rzut karny dla Neru, którego po prostu nie było. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Owczarek. W 55. minucie Gorący minimalnie chybił, lecz minutę później Olszewski popisał się kapitalną indywidualną akcją po lewej stronie, wkręcając w ziemię obrońcę i uderzając w długi róg niemal z zerowego kąta. Piękna to była bramka.

W 64. minucie niespodziewanie spod bocznej linii huknął Marcin Dopierała. Zaskoczonego Rzeźniczaka uratował słupek. Na siedem minut przed końcem po wrzutce Olszewskiego, Gorący popisał się ładnym „szczupakiem”, lecz bramkarz Neru w sobie tylko znany sposób obronił strzał nogami. Chwilę później obrońcy Włókniarza wybili piłkę z linii bramkowej. W końcówce czwartoligowcy jeszcze kilka razy sprawdzili dyspozycję Rzeźniczaka, jednak ten spisał się bez zarzutu.

Ner Poddębice – Włókniarz 3:2 (2:1)

Gole: Pabjańczyk 2., 9., Owczarek 49.k. – Olszewski 7., 56.

Ner: Sokołowicz – Dopierała, Kowalczyk, Stajewski – Jurkowski, Woźniak, Owczarek, Pabjańczyk, Jarczewski – Michalski, Rachubiński. Na zmiany: Marciniak, Makowski, Świątkiewicz, Spychalski, Sobańda.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek, Rudzki, Urbaniak, Złowodzki, Kulik – Olszewski, Gorący. Na zmiany: Wojciechowski, Froncala, Grzejdziak, Kacprzyk, Stępiński, Madaj.