Dłutowianie mogli objąć prowadzenie już w 4. minucie, gdy bramkarz gości z najwyższym trudem wybronił strzał z rzutu wolnego Bartłomieja Grali. Kolejny stały fragment gry w wykonaniu gospodarzy przyniósł im gola. Z rzutu rożnego zacentrował Wojciech Golik, a w polu karnym najwyżej wyskoczył kapitan Adam Skiba i ładnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

W 22. minucie było już 2:0 dla GLKS. Tym razem gospodarze odebrali piłkę w środku pola, Marcin Krasnopolski przytomnie zagrał ją na wolne pole do Łukasza Biskupskiego, a „Biskup” spokojnie i precyzyjnie strzelił przy dalszym słupku. Cztery minuty później z rzutu wolnego huknął Kamil Stelmach, a bramkarz gości o mały włos nie zdobył samobójczej bramki. W 36. minucie po rzucie rożnym Kamil Stolarek główkował w spojenie słupka z poprzeczką, a dobitkę Mateusza Żabolickiego z linii bramkowej wybił obrońca. Tuż przed przerwą w polu karnym znalazł się Żabolicki, lecz uderzył zbyt lekko.

W drugiej połowie emocji było tyle, co na lekarstwo. Gospodarze byli zadowoleni z prowadzenia i starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, a goście nie mieli argumentów, by zagrozić bramce Dawida Bukowieckiego. Choć w 59. minucie napastnik LKS wybiegł sam na sam z golkiperem GLKS, lecz kopnął piłkę w jego nogi. Wcześniej minimalnie niecelnie główkował Skiba.

W 65. minucie Biskupski złamał akcję do środka, ale jego strzał zdołał wybronić bramkarz. Później kolejny strzał Skiby wybili z bramki goście. Sporo ożywienia do ofensywy gospodarzy wnieśli Przemysław Klimczak i Dominik Mosiński. Ten pierwszy w 84. minucie w stuprocentowej sytuacji strzelił w golkipera LKS, a chwilę później efektownie zagrał na głowę Mosińskiego, który pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów. Nastolatek z Dłutowa zdołał jednak umieścić piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry ruszył z lewej strony, wpadł w pole karne i uderzeniem przy dalszym słupku ustalił wynik meczu.

GLKS Dłutów – LZS Justynów 3:0 (2:0)

Gole: Skiba 11., Biskupski 22., Mosiński 90+1.

GLKS: Bukowiecki – Stelmach, Grala, Skiba, Łańcuchowski – Biskupski (69. Borowiec), Sulima, Stolarek, Golik (81. Woch), Krasnopolski (46. Mosiński) – Żabolicki (76. Klimczak).