Na tym etapie do gry przystępują już drużyny z III i IV ligi. Wśród potencjalnych przeciwników były m.in. rezerwy Widzewa i ŁKS, jednak bliższa koszula ciału.

15 września na boisku w Dobroniu Iskra podejmie Włókniarza. Oba zespoły dobrze radzą sobie w klasie okręgowej – dobronianie wygrali dwa spotkania, Włókniarz trzy. W zespole Iskry gra wielu piłkarzy z włókniarską przeszłością i dla nich mecz z „zielonymi” będzie z pewnością niezwykle prestiżowym pojedynkiem.

Szansę gry w kolejnej rundzie będą mieć także rezerwy Włókniarza. Podopieczni Grzegorza Gorącego w doskonałym stylu przeszli przez dwie rundy, aplikując rywalom aż 11 goli. Teraz ich rywalem będzie grający klasę wyżej GLKS Sarnów/Dalików, który jednak radzi sobie nie najlepiej w ligowych rozgrywkach. Mecz zostanie rozegrany w Pabianicach.

Lider klasy okręgowej, GKS Ksawerów także będzie miał szansę na kolejną rundę, zmierzy się bowiem na włśanym boisku z ligowym rywalem, AKS SMS Łódź.

Tymczasem w najlepsze trwa cyrk z rozegraniem meczu II rundy pomiędzy Borutą II Zgierz, a GLKS Dłutów. W pierwszym terminie Boruta przełożył mecz ze względu na ligowe spotkanie pierwszej drużyny. W nowym terminie mecz także nie doszedł do skutku, bowiem boisko w Zgierzu zostało zalane i nie nadawało się do gry. Czy zatem do trzech razy sztuka? Przekonamy się 7 września, bowiem wtedy ma zostać rozegrany ten mecz. Zwycięzca zmierzy się z Orłem Parzęczew.