Mile zakończonego sezonu nie będzie wspominał Piotr Nowak. Były piłkarz Włókniarza wyleciał w styczniu z trenerskiej roboty w Lechii Gdańsk.

W ekstraklasie zadebiutował 20-letni Konrad Poprawa, wychowanek GKS Ksawerów. Młody stoper zagrał w Śląsku Wrocław trzy mecze. W przyszłym sezonie będzie wypożyczony do I-ligowych Wigier Suwałki.

Do I ligi awansowali wychowankowie Włókniarza: 24-letni obrońca Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS) i rok starszy napastnik Przemysław Kita (Warta Poznań). Rozwandowicz w 32 meczach strzelił 5 goli, zaś Kita w 23 spotkaniach trafił do siatki 8 razy. Kita ostatnio próbuje przekonać do siebie byłego trenera kadry Waldemara Fornalika, szkoleniowca Piasta Gliwice.

W III lidze Lechia Tomaszów Mazowiecki z czwórką pabianiczan w składzie przegrała walkę o II ligę gorszym bilansem meczów z Widzewem. 26-letni Jakub Rozwandowicz w 33 meczach strzelił 9 goli, 30-letni Łukasz Bocian zagrał 33 razy, 26-letni Artur Golański w 31 spotkaniach zdobył 4 bramki, zaś 25-letni Patryk Olszewski w 15 meczach trafił do siatki tylko raz. Jesienią grał także były gracz PTC, Krystian Kolasa, który zaliczył 11 występów.

Inny wychowanek Włókniarza, 24-letni Adrian Olszewski po epizodzie w Niemczech odnalazł się w III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, dla którego zagrał 16 spotkań. KSZO zajęło 3. miejsce w IV grupie III ligi.