Już w 2. minucie pabianiczanie stracili pierwszą bramkę po strzale Kacpra Falona. Jednak 180 sekund później po akcji Rafała Cukierskiego z Kacprem Stańczykiem, ten drugi mocno strzelił, a bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie. Najszybciej dopadł do niej Daniel Dudziński i wyrównał. W 19. minucie rezerwy drugoligowca znów wyszły na prowadzenie, gdy po centrze z kornera Falona, Marcel Sieroń głową skierował piłkę do siatki. Nie na długo. Cztery minuty później Piotr Szynka wykorzystał podanie Dudzińskiego i było 2:2. W 30. minucie los uśmiechnął się do pabianiczan, gdy za faul na Dudzińskim z boiska wyleciał jeden z widzewiaków – Konrad Cieślak.

A jednak to grający w dziesiątkę łodzianie znów wyszli na prowadzenie, gdy Dawid Telestak strzałem z daleka pokonał Mateusza Hajduka w 73. minucie. Sześć minut wcześniej golkiper PTC obronił rzut karny. W 85. minucie PTC doprowadziło do remisu po raz trzeci. Autorem gola był Szynka, asystentem Dawid Kaźmierczak. I gdy wydawało się, że „fioletowi” w końcu zdobędą upragniony punkt, sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym PTC. Hajdukowi nie udało się obronić jedenastki w wykonaniu Sieronia i pabianiczanie wrócili na tarczy.

PTC: Hajduk – Stachowski, Sikorski, Bączał, Stuchała – Bednarski (70. Łopatecki), Kaźmierczak, Cukierski, Szynka (89. Gręda), Stańczyk – Dudziński.