Na pabianickim rynku transferowym działo się sporo. Jutro podczas pierwszego meczu Włókniarza z Górnikiem Łęczyca zobaczymy nowych graczy: Konrada Kubasiewicza z Kolejarza Łódź, Mateusza Sowińskiego z Zawiszy Rzgów i Łukasza Tyczyńskiego z Kolumny. Włókniarza wzmocni również trzech piłkarzy z Piątkowiska: Rafał Kłucjasz, Mateusz Jakubowski i Kamil Zieja. Zawodnicy zapowiadają walkę o awans, bo - jak twierdzą - atmosfera w klubie dopisuje.
- Włókniarz zaoferował mi niezłe warunki finansowe, dlatego przeszedłem z czwartej ligi do Pabianic - mówi Kubasiewicz. - Chcę pomóc drużynie w awansie.
Ekipa PTC jest gotowa do gry. Jak twierdzi Andrzej Dobroszek, trener "fioletowych", jest szansa na miejsce w pierwszej piątce tabeli.
- Pozyskaliśmy trzech wartościowych piłkarzy: Rafała Bargiela, Mateusza Gromadzkiego i bramkarza Marcina Kowalskiego - mówi trener Dobroszek. - Walczymy o jeszcze jednego zawodnika, ale nie możemy dogadać się z jego klubem.
Mowa o Rafale Raźniewskim, którego do Pabianic nie chce puścić GKS Ksawerów.

Pierwszy mecz PTC zagra w Gałkówku.
Beniaminek V ligi Burza Pawlikowice nie ma takich aspiracji jak pabianickie drużyny. Piłkarze będą walczyć raczej o utrzymanie w lidze. Po udanym okresie przygotowawczym można przypuszczać, że nie będzie z tym problemu. Pierwszy mecz Burza zagra u siebie z MKS II Kutno w sobotę o 17.00.