Sparing rozpoczął się fantastycznie – już w 2. minucie Karolina Kania płaskim strzałem zapewniła nam prowadzenie. W środku boiska rygiel nie do sforsowania postawiły Natalia Forc i Izabela Jakomulska, dzięki czemu rywalki poważniej nie zagroziły naszej bramce w pierwszej tercji.

W drugiej odsłonie szkoleniowcy PTC zaczęli mieszać w ustawieniu, co sprawiło, że gra nieco straciła na jakości, a mecz się wyrównał. Jednak Kotan nadal nie był w stanie wypracować stuprocentowej sytuacji. Trenerzy nie ukrywali, że taka gra „Perełek” ich nie satysfakcjonuje.

Kilka mocnych słów postawiło drużynę do pionu. W 61. minucie pressing PTC przyniósł efekt. Andżelika Błoch odebrała piłkę rywalce i po indywidualnej akcji podwyższyła na 0:2. Pabianiczanki poczuły krew i 180 sekund później Anna Owczarz wyłożyła piłkę testowanej zawodniczce, która ustaliła wynik.

PTC: Samiec – Małek, Pabjańska, Próbka, Jakóbczak – Forc, Jakomulska – Błoch, Owczarz – testowana, Kania. Na zmiany: M. Kociołek, Jakóbczak, testowana, Łagowska, testowana, Wróblewska.