51-letni Kretek prowadził ŁKS w dziesięciu meczach ligowych i jednym pucharu Polski. Jego losy ważyły się od zakończenia rundy jesiennej, przez kilka tygodni spekulowano na temat jego przyszłości. Ostatecznie władze ŁKS-u podjęły decyzję o rozstaniu się z pabianiczaninem.

Kretek debiutował w drugoligowym Włókniarzu w sezonie 1982/83, w meczu z Hutnikiem Kraków (2:3). Kretek wytrwał na murawie 66 minut, po czym został zmieniony przez Marka Darocha. W ówczesnym Włókniarzu grali m. in. Piotr Nowak, Paweł Szałecki, Janusz Komorowski czy Dariusz Sowiński. Potem Kretek grał w Śląsku Wrocław i Piaście Nowa Ruda, a w ekstraklasie debiutował w barwach GKS-u Jastrzębie-Zdrój. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 76 spotkań (w barwach Jastrzębia, Widzewa Łódź, Rakowa Częstochowa i GKS-u Bełchatów).

Z kolei Chojnacki to rekordzista ekstraklasy pod względem ilości występów. W barwach ŁKS-u zagrał w niej aż 452 razy. Trenował ŁKS już... czterokrotnie. Teraz będzie miał piąte podejście. Jego podopiecznym będzie m.in. były piłkarz Włókniarza, Artur Golański.