W drużynie z Pabianic nie było żadnych sensacji. Jak już zapowiadaliśmy, na boczną obronę wrócił wychowanek Robert Piotrowski, zaś na prawej pomocy pojawił się testowany młodzieżowiec. Ten drugi wypadł przyzwoicie. Sęk w tym, że po sparingu wypada sobie zadać pytanie: czy w zespole, w którym aż roi się od solidnych i przyzwoitych zawodników potrzebny jest jeszcze jeden krojony pod tę samą miarę? Czy nie lepiej poszukać piłkarza, który zwyczajnie robiłby różnicę na boisku?

Piątkowe starcie obnażyło także słabość włókniarskiej ofensywy. Niby można się usprawiedliwiać faktem, że zabrakło podstawowego atakującego, Tomasza Niżnikowskiego, ale czy jego obecność na boisku coś by zmieniła? Brakuje człowieka z instynktem zabójcy. Snajpera cynicznego, który z uśmiechem na ustach będzie pakował piłkę do siatki. Owszem, Artur Sobytkowski starał się, jak mógł. Jego mocny strzał sprzed pola karnego bramkarz z trudem zbił na róg, a woleja zablokował obrońca. Pożytku bramkowego z tego jednak nie było. Podobnie jak z szarż Sebastiana Dreslera i Grzegorza Gorącego, które kończyły się gdzieś w gąszczu nóg obrońców.

Największe zagrożenie teoretycznie było po stałych fragmentach gry – Sebastian Mucha próbował zaskoczyć bramkarza strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Bez powodzenia. Goście jedyną bramkę do przerwy strzelili w 41. minucie, gdy po akcji prawą stroną gracz ze Zgierza stanął oko w oko z Adrianem Nowackim i posłał piłkę do siatki.

W przerwie Artur Dziuba dokonał aż ośmiu zmian. Niewiele to pomogło. W 57. minucie po strzale z rzutu wolnego Welsam Macedo tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Było 0:2. Chwilę później Łukasz Wiśniewski minimalnie chybił nad poprzeczką.

Włókniarz próbował – głową niecelnie strzelał Eryk Sulikowski, Paweł Leonow chybił z rzutu wolnego, podobnie jak Dawid Acela. Wreszcie Jakub Dobroszek wpadł w pole karne, ale bramkarz ze Zgierza przypilnował „krótkiego” rogu i wybił piłkę.

W 83. minucie goście podręcznikowo „rozklepali” naszą defensywę i było 0:3. Potem szansę po rzucie wolnym miał jeszcze Mucha, a Acela bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił w poprzeczkę.

Włókniarz: Nowacki – Stokłosa, Szczegodziński, Acela, Piotrowski – testowany, Mucha, Leonow, Gorący, Dresler – Sobytkowski. Na zmiany: Macedo, Sulikowski, Gajewski, Mendak, Jarych, Nazarczyk, Dobroszek, Madaj.