W finale wojewódzkim udział wzięło 16 najlepszych drużyn. W grupie ksawerowianie znów nie mieli sobie równych, pokonując kolejno 4:3 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Zgierzu, 5:0 Gimnazjum w Sulejowie oraz 3:1 Publiczne Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie. Właśnie mecz z bełchatowianami, w których składzie grało 8 chłopców na co dzień trenujących w GKS-ie Bełchatów, był najtrudniejszy.

Niestety, w ćwierćfinale minimalnie lepsze od Gimnazjum w Ksawerowie okazało się Prywatne Gimnazjum w Opocznie, które wygrało 1:0. Rywale dość szybko, bo już w 4. min zdobyli bramkę po wstrzeleniu piłki z autu w pole karne i rykoszecie od jednego z obrońców. Potem brakowało szczęścia w akcjach podbramkowych, ale przede wszystkim partnerów w grze utrzymywał doskonale broniący Szymon Ziółkowski. Niestety, jego interwencje na nic się zdały, bo ksawerowianie do końca meczu nie zdołali odrobić strat i ostatecznie zakończyli rozgrywki na miejscach 5-8.

- Szkoda tego meczu z Opocznem, ale i tak uważam, ze bycie na miejscach 5-8. w całym województwie to nasz ogromny sukces - podsumował bramkarz Gimnazjum w Ksawerowie, Szymon Ziółkowski.

Ksawerowianie prowadzeni przez Radosława Bieniasa grali w składzie: Szymon Ziółkowski - Piotr Myśliwiec, Przemysław Rogaczewski, Adrian Poros, Konrad Poprawa, Adam Ciesielski, Rafał Rikszajd, Kamil Jabłoński, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Brzozowski.