Bramkarze:
Bramki włókniarzy ostatnio strzeże Piotr Turek. Golkiper wrócił po ciężkim urazie głowy i od razu pokazał spore bramkarskie umiejętności. Trener Piotr Urbaniak ma w rezerwie Sebastiana Rogaczewskiego, który ostatnio zrobił spory postęp. W PTC dobrze w bramce spisuje się Dawid Sulima. "Suli" nabrał pewności siebie, imponuje jego odwaga i spokój. Wydaje się, że poprawił grę na przedpolu. Na ławce rezerwowych pozostaje 35-letni Wojciech Suchecki, który sporo... przytył. Bramkarze na remis.
Włókniarz - PTC 1:1

Obrońcy:
W zespole Włókniarza spora rotacja. Wydaje się, ze od pierwszej minuty zagrają Dawid Wojciechowski, Przemysław Kłucjasz, Paweł Załoga i Krzysztof Pasiński. Choć możliwe, że tego pierwszego zastąpi Kamli Kubiak, który ma kłopoty z mięśniem dwugłowym. Młodzi defensorzy Włókniarza grają całkiem niźle, sle najsłabszym ogniwem jest blisko 40-letni Paweł Załoga, któremu zdarzają się niewymuszone straty.
W PTC zagra pewnie kwartet Kacper Kosmala, Michał Stasiak, Tomasz Jakubowski, Łukasz Pintera. Twardy, trudny do przejścia duet stoperów Stasiak - Jakubowski, nieźli, włączający się do akcji ofensywnych boczni obrońcy. Tutaj punkt dla PTC.
Włókniarz - PTC 1:2

Pomocnicy:
W drużynie "zielonych" na prawej stronie powinien wystąpić Jerzy Kaczorowski, w środku Piotr Grącki (defensywny) z Piotrem Urbaniakiem i z lewej wystąpi Bartosz Sendal. Szybki, bezkompromisowy i twardy Kaczorowski, inteligentny Urbaniak oarz waleczny Grącki to jeden z najlepszych trójkątów, grających w drugiej linii, w całej lidze. Jest jeszcze bardzo chimeryczny Bartosz Sendal.
W PTC stawiamy na Roberta Kacprzyka (prawa), Łukasza Dziąga i Rafała Komorowskiego (środek) oraz Rafałą Sulimę (lewa). Imponujący spokojem Dziąg, dysponujący dobrym strzałem z dystansu Komorowski oraz bramkostrzelny Sulima gwarantują dobrą postawę linii pomocy. Pozostaje jeszcze dynamiczny i wszędobylski Kacprzyk, który jednak razi sporą nieskutecznością. W drugiej linii typujemy remis.
Włókniarz - PTC 2:3

Napastnicy:
Wydawało się, że we Włókniarzu atak to Rafał Bernaciak. Tymczasem zdobywca 18 goli, ostatnio asystuje, rozgrywa, cofa się, walczy w obronie. Formę odzyskuje, dysponujący sporym potencjałem Miłosz Stężycki (3 gole w 2 meczach). W napadzie PTC zagrają pewnie Damian Kozłewski i Przemysław Miszczak. Ten pierwszy ma spory zmysł do gry kombinacyjnej i niezłe umiejętności strzeleckie, drugi to taki... "cichociemny". Spokojny, skromny, ale potrafi znaleźć się tam, gdzie potrzeba. Z tym, że brakuje mu cwaniactwa i dświadczenia. Punkt dla Włókniarza.
Włókniarz - PTC 3:3

Ławka rezerwowych:
We Włókniarzu Rogaczewski, Molski, Zieja, Rafał Kłucjasz (o ile wyleczy uraz), Kluch i Marszał daje całkiem niezły zestaw, bo Kluch i Marszał w ostatniej kolejce okazali się jokerami - po wejściu na boisko zdobyli gole. W PTC Suchecki, Szmytka, Dolewka, Drewniak, Karbowiak, Bogdan i Felczak. Przewaga graczy defensywnych, choć ostatnio niezłą formę prezentują ofensywni - Bogdan i Felczak. Tutaj remis.
Włókniarz - PTC 4:4

Trenerzy:
Wydaje się, że obaj to spokojni stateczni faceci, którzy na ławce krzyczą, wtedy, gdy potrzeba. Ale nie da się ukryć, że większym marudą jest trener Włókniarza. Za Urbaniakiem przemawia większe piłkarskie doświadczenie (grał w drugiej lidze i w Belgii), za Dobroszkiem wyniki i dobre przygotowanie drużyny. w trenerskim starciu remis.
Włókniarz - PTC 5:5

Wychodzi na to, że w starciu pabianickich zespołów padnie remis. Ale po zażartej walce o każdy centymetr boiska. Przypomnijmy, że jesienią na boisku PTC, triumfowali włókniarze 1:0. A kto tym razem będzie rządził futbolowym miastem?! Przekonamy się w sobotę, parę minut przed 19...