Miłe złego początki. Po ładnym strzale Adama Siwirskiego piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę Victorii. Chwilę później Siwirski we własnym polu karnym ofiarnie zablokował piłkę lecącą do pustej bramki. W 5. minucie pozyskany z Iskry Dobroń Michał Wieczorek w niegroźnej sytuacji na boku pola karnego kopnął przeciwnika. Naiwności doświadczonego gracza nie mógł nadziwić się sędzia: „Taki stary chłop, a taki głupi faul” – złośliwie skomentował rozjemca. Co prawda rzut karny to nie gol, ale kolejny debiutant w barwach PTC, bramkarz Daniel Mazurek nie dał rady obronić strzału Krzysztofa Stachlewskiego.

W 9. minucie było już 2:0. Po kornerze w poprzeczkę strzelił wychowanek… PTC, Jakub Szczyszek, ale dobitka Piotra Czyża już znalazła się w bramce. „Fioletowi” próbowali się otrząsnąć po straconych golach, lecz uderzenia Patryka Wujaka i Patryka Stachowskiego obronił bramkarz. W 24. minucie PTC uratował Filip Stuchała, wybijając piłkę lecącą do pustej bramki. Do przerwy godne odnotowania były jeszcze uderzenia Dawida Kwiatkowskiego (niecelnie z wolnego) oraz Marcina Bączała (celnie głową).

Druga połowa rozpoczęła się od ataków PTC, ale ani Wieczorkowi, ani Wujakowi nie udało się pokonać golkipera gospodarzy. Za to w 64. minucie trafili gospodarze. Z dystansu precyzyjnie przy słupku przymierzył Szczyszek i było 3:0. 120 sekund później w niezłej sytuacji obok słupka strzelił Jacek Hiler. Kolejne 120 sekund przyniosło czwartą bramkę dla Victorii. Zaspała obrona PTC i Paweł Kompa musiał radzić sobie z dwójką graczy z Rąbienia. Nie poradził sobie i Szczyszek płasko strzelił na 4:0.

W 72. minucie rezultat ustalił Marek Wysocki, który wyskoczył nad obrońcę PTC i lekkim, lecz precyzyjnym strzałem głową pokonał Mazurka. W 90. minucie bramkarz „fioletowych” obronił w sytuacji sam na sam, a po kornerze piłkę głową z linii bramkowej wybił Siwirski.

W PTC czekają jeszcze na Mateusza Pietrasa (ostatnio GLKS Dłutów). Okno transferowe kończy się 31 sierpnia i niewykluczone, że do „fioletowych” dołączą kolejni zawodnicy. Z kolei nie wiadomo, czy zagrają przy Sempołowskiej Dominik Drąg i Kamil Pustelnik. Ponoć marzy im się powrót do Orła Piątkowisko.

PTC: Mazurek – Stuchała, Kompa, Bączał, Siwirski – Kwiatkowski, Sikorski, Hiler, Wieczorek, Stachowski (65. Jankiewicz) – Wujak.