Włókniarz Konstantynów Łódzki – Włókniarz Pabianice 4:2

Bramki dla Włókniarza P.: Rafał Sulima, Damian Kozłewski.
 
Pomimo niekorzystnego rezultatu, trener Leszek Rosiński był zadowolony z postawy swoich zawodników w tym meczu. – Uważam, że mieliśmy dobre i złe momenty. Co prawda, jest jeszcze trochę do poprawy, ale ogólnie jestem zadowolony z postawy zawodników – podsumował trener „zielonych” grę swoich podopiecznych.
Na kilka minut przed końcem meczu utrzymywał się jeszcze wynik remisowy 2:2, który był raczej sprawiedliwy dla obu ekip, patrząc po przebiegu gry. Dwa szkolne błędy w końcówce w szeregach naszego zespołu spowodowały jednak, iż ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił 13. zespół IV ligi po rundzie jesiennej. Naszym zawodnikom przydałoby się chyba nieco więcej koncentracji, gdyż jest to już druga gra kontrolna, w której łatwo tracą gole w końcówce (podobnie było w meczu z drużyną Młodej Ekstraklasy Widzewa). Lepiej jednak, aby działo się tak teraz, jeszcze w sparingach, a nie w meczach ligowych.
W meczu z powodu chorób i kontuzji nie wystąpili m.in.: Dziuba, Urbaniak, K. Kita oraz Gorący. Kadrę meczową uzupełnił natomiast zawodnik z drużyny juniorów – Mateusz Klimek.
 
Skład Włókniarza: RzeźniczakJanasiak, P. Grącki, Jędras, KacprzykTyczyński, I. Grącki, Sulima, KulikWielemborek, Kozłewski. Na zmiany: Usiak, Kluch, P. Kita, Klimek.
 
W zespole Włókniarza powoli zapadają już także pierwsze decyzje kadrowe. Wiadomo, iż wiosną w barwach „zielonych” nie ujrzymy braci Kłucjaszów. Zarówno Rafał, jak i jego dwa lata młodszy brat – Przemysław zdecydowali, iż swoją dalszą karierę kontynuować będą w 9. drużynie A-klasy – Orle Piątkowisko. Obaj zawodnicy są wychowankami Włókniarza, a dla 22-letniego Rafała będzie do powrót do Orła, do którego był wypożyczony w sezonie 2008/09. Nie wiadomo, co z dalszymi występami przy ul. Grota-Roweckiego Mateusza Sowińskiego, któremu sprawy zawodowe uniemożliwiają treningi z zespołem. Póki co w barwach Włókniarze nie ujrzymy raczej także Łukasza Świętosławskiego, który zdecydował się na wyjazd do Niemiec. Powoli po operacji w treningi wchodzi rekonwalescent Mateusz Antoniak, ale do gry najprawdopodobniej wróci dopiero za około pół roku. Ostatecznie wciąż niezdolny do treningów z drużyną pozostaje Mariusz Maras, który czuje się dobrze i ma chęci, ale lekarz wciąż zabrania mu treningów.
Zawieszona natomiast jest sprawa Roberta Świątnickiego, który, jak się okazało przy pertraktacjach, ma nieco wygórowane „ambicje”. Poza tym zawodnik ten ma w weekendy zajęcia na uczelni, więc raczej wątpliwie, aby zasilił szeregi „zielonych. W kuluarach mówi się jednak, że być może do Włókniarza trafi inny zawodnik, który nie mieści się w kadrach zespołów ME i IV-ligowych rezerw Widzewa.
 
W środę 23 lutego Włókniarz miał rozegrać derbowy mecz sparingowy z PTC. Ostatecznie jednak trenerzy pabianickich ekip zdecydowali się odwołać ten mecz z powodu zapowiadanego nawrotu zimy. Ma się on odbyć już „na zielonym boisku” w którąś środę marca. W sobotę 26 lutego Włókniarz już zgodnie z planem zagra z 14. drużyną III ligi łódzko-mazowiekiej – Wartś Sieradz. Mecz ten rozpocznie się w Sieradzu o godz. 13.00.