W AKS SMS zainwestował Bert Hartman, ten sam, który kilka lat temu usiłował zbudować drugi Ajax na Włókniarzu. Za kasę Holendra do Łodzi przyszedł trener Robert Szwarc (ten sam, który po nieudanej rundzie zrejterował z Pabianic) oraz kilku piłkarzy z nazwiskami m.in. wspomniani Zawistowski (w przeszłości m.in. Arka Gdynia, Korona Kielce i Jagiellonia Białystok) i Pietrasiak (król strzelców IV ligi w minionym sezonie).

Ksawerów objął prowadzenie w 18. minucie po celnym strzale Przemysława Kołakowskiego. Cztery minuty później wyrównał Zawistowski. W 34. minucie Krystiana Wawrzyńskiego pokonał Pietrasiak.

Cztery minuty po zmianie stron na 2:2 wyrównał niezwykle skuteczny w tym sezonie stoper, Szymon Ziółkowski. Było to ósme trafienie „Ziółka” tej jesieni. Gospodarze w ostatnim kwadransie przechylili szalę na swoją korzyść, strzelając aż trzy bramki. Łupem podzielili się Pietrasiak (dwa gole) i Zawistowski (jeden).

GKS: Wawrzyński – Korski (75. Kubala), Kaźmierczak, Ziółkowski, Lewandowski – Adamczyk (83. Żurawski), Papierz (70. Lewczuk), Kasztelan (88. Hryć), Kołakowski, Szynka (66.Dudziński)  – Cukierski (63. Telesiewicz).