Za tydzień „Perełki” zakończą rundę jesienną najdalszym wyjazdem – do Piątnicy na mecz z Fortami. Póki co, chciały zakończyć w dobrych humorach rundę jesienną na własnym boisku. Cel osiągnęły w stu procentach.

Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie setnie wynudziła się nasza bramkarka, Agata Pacler. Były momenty, gdy kibice zastanawiali się, czy nie zamówić jej pizzy lub poczęstować piwem. Nasze miały przygniatającą przewagę, jednak piłka jakimś cudem nie chciała wpaść do siatki. Najlepszą okazję zmarnowała młodziutka Hanna Owcarz, która nie wcelowała piłką do pustej bramki.

Postacią numer jeden niedzielnego pojedynku była Andżelika Błoch. W 40. minucie blondwłosa snajperka po raz pierwszy skierowała piłkę do siatki, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywalek.

Po przerwie nasze kontynuowały szturm na bramkę radomianek. W 54. minucie Marta Grobelna z rzutu wolnego przeniosła piłkę tuż nad poprzeczką. Cztery minuty później za linią boczną opatrywana była Natalia Forc. Gdyby to był hokej, z pewnością zapisano by tego gola jako „bramkę w osłabieniu”. Po wznowieniu gry piłka jak po sznurku chodziła od Joanny Błaszczyk, przez Patrycję Marciniak, Aleksandrę Próbkę i Karolinę Kanię, by dotrzeć przed bramkę do Błoch. Andżelika nie miała problemu, by z dziesięciu metrów podwyższyć na 2:0.

Później nasze oddały inicjatywę i na boisku zrobiła się spora kopanina. Na chwilę wyrwały się z niej Klaudia Rosiak (strzał nad poprzeczką), Grobelna (celnie, lecz zbyt lekko) i Julia Jakóbczak (trafiła do siatki z wyraźnego spalonego).

Gdy radomianki myślały już o ciepłym prysznicu i czy przypadkiem po trasie do domu nie ma korków przy cmentarzu na trasie pod Tomaszowem, w doliczonym czasie gry prawą stroną niczym taran ruszyła Anna Owczarz. W pełnym biegu minęła stopera gości i z ostrego kąta znalazła miejsce między ręką bramkarki, a bliższym słupkiem, dobijając załamane rywalki.

„Perełki” trzymają się mocno pierwszego miejsca w tabeli. W dziewięciu meczach PTC wygrało aż ośmiokrotnie. Gratulacje!

PTC: A. Pacler – Forc, Marciniak, Próbka – Błoch (90+1. O. Bączał), Grobelna, Rosiak, Owczarz, Owcarz (74. Jakóbczak) – Kania (88. Dobras), Błaszczyk.