W szeregach gości zaprezentowały się trzy – do niedawna wiodące zawodniczki PTC- bramkarka Magdalena Samiec, grająca na boku obrony Karolina Karpińska oraz skrzydłowa Anna Bergier. Pogoń wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera III ligi i swoją siłę potwierdziła w sobotnie przedpołudnie w Pabianicach.

Zaczęło się świetnie – już w 7. minucie po centrze z rzutu rożnego celnie głową uderzyła Magdalena Pacler i było 1:0. Zawodniczki ze Zduńskiej Woli chciały wyrównać przed przerwą, ale zaporą nie do przejścia w bramce była siostra bliźniaczka zdobywczyni gola, Agata Pacler, która znakomicie wybroniła w dwóch groźnych sytuacjach.

Po przerwie przyjezdne znalazły już sposób na Agatę, pokonując ją w 53. i w 59. minucie. 180 sekund po stracie drugiej bramki Anna Owczarz wyrównała, wykorzystując podanie Suskiewicz.

Jednak decydujące słowo należało do liderek. Pacler wyciągała piłkę z siatki w 70. minucie (sytuacja sam na sam) i w 79. minucie.

„Przegrana boli, tym bardziej, że tracimy bramki w podobny sposób. To jednak nie jest nasze ostatnie słowo, czekamy na rewanż wiosną!” – napisały na swoim profilu facebookowym piłkarki PTC.

PTC: A. Pacler – Forc (88. Madaj), Łagowska, Próbka, Małek (72. Kania) – M. Pacler (88. Owcarz), Błaszczyk, Owczarz (82. E. Kociołek), Rosiak, Suskiewicz – Błoch.