PTC zajmuje 5., a Włókniarz 4. miejsce w tabeli ligi okręgowej. Jesienią przy Grota-Roweckiego 1:0 zwyciężyli podopieczni Jacka Włodarczewskiego.

Mecz po raz pierwszy będzie włączony w oficjalne obchody Dni Pabianic. Zawodników, niczym w Lidze Mistrzów, wyprowadzą na murawę dzieci ubrane w stroje klubowe. Wstęp na mecz kosztuje 5 złotych, ale za darmo mogą wejść: kibice ubrani na fioletowo lub zielono, rodziny, kobiety, dzieci, młodzież szkolna lub zorganizowane grupy kibiców powyżej pięciu osób.

- Będą rozlosowywane atrakcyjne nagrody dla kibiców, którzy przyjdą na mecz. Planujemy też występy cheerleaderek – mówi Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłkarskiej w PTC. – O godzinie 14.00 na boisku zmierzą się drużyny urzędników z miasta i powiatu. Zapraszamy wszystkich na mecz. Chcemy pokazać, że ten mecz może być pabianickim świętem futbolu!

Panu Darkowi marzy się, by co pół roku derby Pabianic przyciągały na trybuny jak największą rzeszę fanów futbolu.

- Mamy piłkę na takim poziomie, a nie innym. Trudno. Pokażmy, że tutaj też można przeżyć prawdziwe sportowe emocje – twierdzi Kopa. – Byłem na meczach derbowych w niższych ligach w innych miastach, w Polsce i zagranicą. Tam takie pojedynki mają swój niepowtarzalny klimat. Marzę, by w Pabianicach było tak samo.

Pierwszy krok ku realizacji tych marzeń został spełniony. Brawo!

W cieniu derbów ważny dla układu tabeli mecz gra GLKS Dłutów. W niedzielę o godz. 17.00 zagra w Głownie z pewnie zmierzającą po awans Stalą.