Przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10. Najlepsi: jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.
Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe.Ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12 – 14 września.
Zgłoszenia drużyn do 21 kwietnia. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr (22) 625-38-86. Każda drużyna, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę, a pierwszych 500 trenerów – profesjonalny gwizdek Fox. Turniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, regulaminem Turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców.
Zawodnicy słabszych zespołów mają jednak możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek – trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu Turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.