Autorką tej superszybkiej bramki okazała się Karolina Kania, zamieniając na gola podanie Anny Bergier. Potem nasze zawodniczki zadbały o emocje na trybunach, bowiem w 12. minucie po strzale Róży z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę PTC, a chwilę później Magdalena Samiec podała futbolówkę pod nogi zawodniczki z Kutna. Dzięki ofiarnej interwencji Karoliny Karpińskiej nie straciliśmy gola.

Potem wszystko wróciło do normy, czyli ataków PTC. Motorem napędowym „Perełek” była niezmordowana Bergier, która najpierw zmarnowała sytuację sam na sam, a potem sprawiła mnóstwo kłopotu bramkarce z Kutna. Dwa razy głową uderzała Andżelika Błoch, ale myliła się o milimetry.

W 46. minucie Błoch popisała się precyzyjnym dośrodkowaniem, po którym Bergier głową podwyższyła na 2:0. Dziesięć minut później znów głową próbowała Błoch, ale tym razem po jej uderzeniu zadrżała poprzeczka bramki Róży. Próbowały jeszcze Bergier i Izabela Jakomulska, ale wynik nie uległ zmianie.

– To zwycięstwo przypieczętowało zdobycie wicemistrzostwa III ligi kobiet. To najlepszy wynik w historii tej drużyny – cieszy się Radomir Znojek, szkoleniowiec PTC.

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by za rok nasze dziewczyny świętowały upragniony awans do II ligi!

PTC: Samiec – Kowalczyk (41. Jakóbczak), Łagowska, Forc, Karpińska - Bergier, E. Kociołek (60. Jakomulska), Małek (41. Owczarz), Błaszczyk, Błoch – Kania (63. Wróblewska).