Nasz jedynak w ekstraklasie – wychowanek GKS Ksawerów, Konrad Poprawa z wrocławskiego Śląska – nie będzie miło wspominał obozu w Turcji. Z powodu urazu kolana został odesłany do Polski, gdzie przejdzie dodatkowe badania.

Prowadzona przez pabianiczanina, Piotra Nowaka Jagiellonia Białystok zremisowała w tureckim Belek z serbskim FK Mladost Lucani 1:1.

Co u naszych pierwszoligowców? Wychowanek Włókniarza, Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS) zagrał 26 minut w sparingu z Motorem Lublin (2:1). Być może obecność pabianiczanina na murawie dodała pewności siebie łodzianom, bowiem strzelili dwa gole w końcówce spotkania.

Inny wychowanek „zielonych”, Przemysław Kita (Widzew Łódź) zagrał w drugiej połowie sparingu z Chojniczanką Chojnice (1:2). W łódzkim zespole szans na grę w pierwszej drużynie nie ma wychowanek PTC, Filip Becht. Obrońca zagrał w drugiej połowie sparingu Widzewa II z Sokołem Aleksandrów (2:2). W pierwszej części tego meczu w barwach rezerw łódzkiego klubu zaprezentował się inny gracz zaczynający przygodę z piłką przy Sempołowskiej, Konrad Cieślak.

W pierwszej połowie sparingu GKS Bełchatów ze Zniczem Pruszków (1:0) w zespole z Bełchatowa grał były junior Włókniarza, Artur Golański.

Byli piłkarze „fioletowych” wpisali się na listę strzelców w sparingach klubów z niższych lig. Gol Patryka Stachowskiego okazał się honorowym trafieniem dla Włókniarza Zelów w sparingu z juniorami Widzewa (1:2).

Bramkę dla RKS Radomsko strzelił Krystian Kolasa, który przyczynił się do zwycięstwa w sparingu z Victorią Częstochowa (3:2). W zespole z Radomska zaprezentowali się także Filip Bednarski (wychowanek PTC) oraz Łukasz Bocian (wychowanek Włókniarza).