Wicelider „okręgówki” dwukrotnie prowadził w Różycy, ale nie zgarnął kompletu punktów. Tym razem dla Ksawerowa bramki strzelali zawodnicy kojarzeni głównie z bronieniem: w 12. minucie do siatki trafił defensywny pomocnik Michał Papierz, na którego gola odpowiedział niespełna 20 minut później Maciej Wolski.

Dziesięć minut po przerwie w rolę egzekutora wcielił się stoper Marcin Kabziński i Ksawerów prowadził 2:1. W 69. minucie Krystian Wawrzyński nie dał rady zatrzymać strzału Jarosława Szyca i Różyca wyrównała.

Choć na boisko weszli ofensywnie zorientowani Rafał Cukierski i Szymon Papuga (zapewnił GKS wygraną nad Włókniarzem), nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Ksawerowa. Strata punktów oznacza, że do lidera ekipa trenera Maćczaka traci trzy punkty.

W sobotę o godz. 17.00 w Woli Zaradzyńskiej hit piłkarskiej wiosny: GKS Ksawerów podejmuje AKS SMS Łódź. Jesienią w Łodzi przy Milionowej AKS SMS wygrał 5:2.

GKS: Wawrzyński – Korski, Ziółkowski, Kabziński, Lewandowski – Szynka (70. Cukierski), Kasztelan, Papierz, Kołakowski, Dudziński – Adamczyk (76. Papuga).