Niesamowity ścisk panuje po jesieni w górze tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej. W 19 kolejkach z jesieni i 2 wiosennych, rozegranych awansem, aż 4 drużyny będące współliderem zgromadziły tyle samo punktów – 37. Są to: Legia II Warszawa, MKS Kutno, Omega Kleszczów i Warta Sieradz. W tych dwóch ostatnich drużynach niemałe cegiełki do dobrych wyników dokładają pabianiczanie.

Niespodziewanym samodzielnym liderem po rundzie jesiennej mogła być sieradzka Warta, ale z powodu epidemii w szeregach rywala – Broni Radom, gdzie 16 zawodników przedstawiło zwolnienia lekarskie, ostatni mecz jesieni przełożono na wiosnę. Przez to będącą przez dłuższy czas rundy liderem tabeli Wartę dogonili rywale.

Niemały wpływ na ten sukces w Sieradzu ma pabianicka kolonia, która liczy 3 zawodników. Wszyscy są podstawowymi zawodnikami drużyny Bogdana Jóźwiaka. W 19 z 20 meczów bramki Warty strzegł 30-letni Kamil Adamek, wychowanek GLKS-u Dłutów. W 17 meczach wystąpił 26-letni Michał Bogdan, w których zdobył 2 bramki i otrzymał 4 żółte kartki. Drugim strzelcem zespołu jest zaś 30-letni wychowanek PTC Michał Stasiak, który w 19 występach zdobył 6 bramek (2 z rzutów karnych). Bramki „Stasia” zapewniły m.in. remisy w dwóch ostatnich meczach rundy: z GKP-em Targówek (1:1) oraz z Widzewem II Łódź (3:3). Podstawowym obrońcą jest też 20-letni były zawodnik Włókniarza Pabianice, Michał Pietras (19 meczów i 5 żółtych kartek).

Przed sezonem nikt w Sieradzu nie zakładał takiego rezultatu, bowiem w trzech poprzednich sezonach Warta… spadała z ligi, w której ostatecznie utrzymywała się z powodu wycofania innych drużyn. Co więcej, w trzech poprzednich sezonach Warta przez cały sezon zgromadziła odpowiednio 27, 30 i 30 pkt., a teraz już na półmetku rozgrywek ma 37 oczek.

W barwach kolejnego współlidera, Omegi Kleszczów gra pabianiczanin, który nie tylko jest najlepszym strzelcem zespołu, ale i czołowym strzelcem całej ligi. Mowa tu o 21-letnim Jakubie Rozwandowiczu, który w 21 występach zdobył 9 bramek. Kuba formę złapał szczególnie między połową września i października, kiedy w 7 meczach zdobył 7 bramek. Efektownie także zaakcentował koniec jesieni, wbijając dwie bramki Żyrardowiance Żyradów, dzięki czemu jego Omega wygrała 4:1 i doskoczyła do ścisłej czołówki. Do najlepszych strzelców ligi, którzy mają po 11 trafień, Jakub traci obecnie 2 bramki.

Oprócz wspomnianych wyżej, na tym poziomie rozgrywkowym gra jeszcze 19-letni MaksymilianRozwandowicz. Najmłodszy w tym gronie zawodnik jest z kolei kapitanem rezerw ekstraklasowego Widzewa, które po rundzie jesiennej zajmują 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową (25 punktów). Pabianiczanin wystąpił w 19 meczach, w których zdobył 3 bramki i zgromadził aż 6 żółtych i 1 czerwoną kartkę.