Wychowanek naszego Włókniarza – Łukasz Bocian i jego dwaj koledzy z drużyny, wyróżniający się w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, dostali szanse pokazania się szkoleniowcowi pierwszej drużyny. Cała trójka od kilku dni bierze udział w treningach pierwszego zespołu i stara się jak najlepiej wypaść w oczach asystenta byłego szkoleniowca reprezentacji Polski Leo Benhakkera, trenera GKS-u Rafała Ulatowskiego.

21-letni pomocnik do klubu z ul. Sportowej trafił przed sezonem 2006/07 za czasów trenera Oresta Lenczyka i od razu włączony został do kadry pierwszego zespołu, jako nadzieja na przyszłość. Nie był to jednak dobry moment na wejście do zespołu, gdyż GKS okazał się wtedy czarnym koniem rozgrywek i do ostatniej kolejki walczył o Mistrzostwo Polski (ostatecznie zajął 2. miejsce). Poza tym ówczesny trener nie był skory do wprowadzania młodych zawodników. Bocian nie zaliczył więc debiutu w pierwszym zespole i grywał głównie w rezerwach, a na rundę wiosenną na stałe przeniesiony został do IV-ligowych rezerw, w których miał się ogrywać.
Od sezonu 2007/08, kiedy wystartowały rozgrywki Młodej Ekstraklasy, jest kapitanem tego zespołu. Dopiero teraz jednak ponownie dostał szansę walki o miejsce w szerokiej kadrze zespołu występującego w Ekstraklasie i być może debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Co prawda Bocian ma już na swoim koncie debiut w pierwszym zespole – 11 grudnia 2007 roku wystąpił przez 90 minut w przegranym 0:3 meczu GKS-u z Zagłębiem Sosnowiec w ramach Pucharu Ekstraklasy, ale w lidze jak dotąd nie miał okazji zadebiutować. Teraz stanął przed ogromną szansą dokonania tego, gdyż trener Ulatowski zdecydowanie stawia na młodych zawodników. Jego najnowszym odkryciem jest niedawny kolega Łukasza z zespołu ME – wychowanek Włókniarza Zelów, Jakub Tosik. On co prawda zaliczył już wcześniej pojedyncze mecze w Ekstraklasie, dopiero jednak za czasów trenera Ulatowskiego przebojem wdarł się do kadry pierwszego zespołu i stał się graczem podstawowej jedenastki.

Sylwetka gracza:

Imię: Łukasz
Nazwisko: Bocian
Data urodzenia: 29 maja 1988 r.
Wzrost: 178 cm
Waga: 69 kg
Pozycja: pomocnik (najczęściej defensywny)
Poprzedni klub: Włókniarz Pabianice

Statystyki występów w ME:

Sezon 2007/08:

Rozegranych meczów: 26 (z czego - 18 pełnych, 22 w pierwszej jedenastce i 4 jako rezerwowy)
Ilość minut spędzonych na boisku: 1.936
Bramki: 1
Żółte kartki: 3
Miejsce zespołu w lidze: 5

Sezon 2008/09:

Rozegranych meczów: 26 (z czego - 15 pełnych, 18 w pierwszej jedenastce i 8 jako rezerwowy)
Ilość minut spędzonych na boisku: 1.805
Bramki: 1
Żółte kartki: 4
Miejsce zespołu w lidze: 7


Sezon 2009/10 (stan na 29 września 2009):

Rozegranych meczów: 8 (z czego - 7 pełnych, 8 w pierwszej jedenastce)
Ilość minut spędzonych na boisku: 714
Bramki: 1
Żółte kartki: 2
Miejsce zespołu w lidze: 4 (po 9 meczach)
 

 

Mateusz Kozłowski