GKS Bedlno - Włókniarz Pabianice 1:1 (0:0)

Bramka dla Włókniarza: Łukasz Tyczyński

Zmagający się z ogromnymi problemami kadrowymi piłkarze Włókniarza (na mecz do Pniewa, gdzie swoje mecze rozgrywa GKS Bedlno, z powodu poważnych kontuzji, mniej groźnych urazów i nadmiaru żółtych kartek pojechało zaledwie 12 zawodników) zdobyli tylko punkt w wyjazdowym starciu z GKS-em Bedlno, a właściwie stracili dwa. 
– Jedyny plus dzisiejszego meczu jest taki, że nie złapaliśmy żadnej kartki i skończyliśmy mecz bez poważniejszej kontuzji – stwierdził mocno poddenerwowany trener „zielonych”.
Miał ku temu powod, gdyż piłkarze Włókniarza byli o co najmniej dwie klasy lepsi od swojego dzisiejszego rywala, a mimo to nie potrafili wygrać. Pabianiczanie mieli przygniatającą przewagę w dzisiejszym meczu i sześć kapitalnych, „czystych” okazji do zdobycia bramki oraz około 10 sytuacji bramkowych, które także mogły zakończyć się golem. Niestety, szczęście nie sprzyjało dzisiaj podopiecznym Leszka Rosińskiego. Na dodatek w 80. minucie meczu w ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Konrada Kubasiewicza z bliskiej odległości skierował jeden z zawodników gospodarzy i na dziesięć minut przed końcem meczu trzy punkty wymknęły się z rąk naszych piłkarzy. W 90. minucie meczu czerwoną kartką za słowną potyczkę z arbitrem ukarany został jeden z zawodników gospodarzy, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. Jedyną bramkę dla Włókniarza na początku drugiej połowy zdobył Łukasz Tyczyński.
 
Skład Włókniarza: Konrad Kubasiewicz – Marcin Kluch, Przemysław Kłucjasz, Łukasz Jędras, Paweł Załoga – Przemysław Rosiński, Mateusz Jakubowski, Andrzej Załoga (75. min, Rafał Kłucjasz), Artur Kulik – Damian Kozłewski, Łukasz Tyczyński.
 
Po tym meczu Włókniarz ma 40 punktów na koncie i zajmuje 5. pozycję w tabeli. Już w najbliższą środę o godz. 17.30 "zielonych" czeka zaległy wyjazdowy mecz 18. kolejki z mającym pięć punktów na koncie mniej, 7. w tabeli Górnikiem Łęczyca.
 
Wyniki pozostałych sobotnich meczów:

Start Łódź - Pogoń Rogów 1:4
LKS Różyca - KKS Koluszki 2:0
Burza Pawlikowice - Orzeł Parzęczew 0:4
Start Brzeziny - TUR Ozorków 1:1
PTC Pabianice - Górnik Łęczyca 3:1
 
Mecze niedzielne:
 
Stal Głowno - LKS Gałkówek (godz. 17.00)
MKS II Kutno - Włókniarz Zgierz ( godz. 16.00)
Sokół II Aleksandrów Łódzki - MKS 2000 Tuszyn (godz. 15.00)