Przez pierwsze pół godziny na boisku piłkarze bezładnie kopali między sobą futbolówkę. Moknący kibice tylko raz poderwali się z miejsc - po strzale Patryka Olszewskiego z rzutu wolnego w 21. minucie, gdy Dariusz Breś z trudem zdołał wybić piłkę. W 34. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Sebastian Stępiński, który za zadanie miał tylko dołożyć głowę. Dołożył, lecz uderzył niecelnie. Trzy minuty później świetna akcja trójki Damian Madaj – Patryk Sumera – Olszewski zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem tego ostatniego.

Włókniarz w końcu dopiął swego i w 42. minucie objął prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Marcina Rutkowskiego, Olszewski wyszedł sam na sam z Bresiem i efektownie przerzucił nad nim piłkę. Tuż przed przerwą bramkarz Ksawerowa fatalnie interweniował poza polem karnym, kopiąc futbolówkę w nogi Sumery. Odbita piłka wtoczyła się do bramki.

Cztery minuty po zmianie stron lewą stroną urwał się Stępiński. Efektowną szarżę zakończył dośrodkowaniem, z którym nie poradził sobie Breś i Sumerze nie pozostało nic innego, jak głową skierować piłkę do bramki. Chwilę później golkiper Ksawerowa zrehabilitował się broniąc strzały Mateusza Klimka i Dawida Złowodzkiego. W 63. minucie goście trafili do siatki za sprawą aktywnego Piotra Grzejdziaka. Były zawodnik Włókniarza bardzo chciał pokazać się przy Grota-Roweckiego. Kto wie, może swoją ambitną postawą zapracował na letni transfer do Pabianic?

Ostatnie słowo należało do pabianiczan. Madaj co prawda nie powtórzył wyczynu Olszewskiego z pierwszej połowy, bo lobował niecelnie, lecz bramki dla Włókniarza padły w końcówce meczu. W 90. minucie Sumera dołożył nogę po precyzyjnym podaniu Olszewskiego, zaś 60 sekund później sam „Ucho” pokazał raz jeszcze, jak się lobuje bramkarza i skończyło się na efektownej wygranej 5:1.

Włókniarz Pabianice – GKS Ksawerów 5:1 (2:0)

Gole: Olszewski 42., 90., Sumera 45., 49., 90+1. – Grzejdziak 63.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow (90. Mendak), Piotrowski – Klimek, Rudzki, Złowodzki, Olszewski, Stępiński – Madaj (71. Usiak), Sumera.

Ksawerów: Breś – Wodziński (Wąs), Maślakiewicz, Miras, Pawlak – Pomykała (Sobczak), Telesiewicz, Materka (Chojnacki), Polewczak (Kozieł) – Pakulski, Grzejdziak.