Udaną inaugurację sezonu zanotował bełchatowski zespół, który w pierwszym meczu tego sezonu w Ekstraklasie pokonał u siebie bytomską Polonię i został pierwszym liderem tabeli. Dziś jeszcze rozegrany zostanie mecz Górnik Zabrze - Polonia Warszawa (trwa od 20.00), pozostałe mecze jutro i w niedzielę.

 
Mecz ten był debiutem w roli pierwszego trenera Macieja Bartoszka, a także pierwszym oficjalnym meczem w barwach GKS-u dla nowych nabytków: Zlatko Tanevskiego, Grzegorza Barana, Marcusa da Silvy i Marcina Żewłakowa.
 
Swoją cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa dołożył także pabianiczanin – Łukasz Bocian, który pojawił się na boisku w 86. minucie w miejsce Tomasza Wróbla. Obie bramki dla bełchatowian padły przed pojawieniem się na boisku Bociana. Gole zdobywali Grzegorzowie: Fonfara w 10. i Kuświk w 84. minucie.
 
Był to trzeci mecz wychowanka Włókniarza Pabianice w Ekstraklasie. Teraz kiedy na stałe zadomowił się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu pora czekać na debiutanckiego gola. Najbliższą ku temu okazję Bocian będzie miał 14 sierpnia, kiedy to GKS podejmować będzie na wyjeździe Jagiellonię Białystok.