Mecz 3. kolejki I ligi ełkaesiacy rozstrzygnęli dopiero w ostatnim kwadransie. Ich bohaterem okazał się… słowacki obrońca Puszczy, Ivan Hladik, który najpierw skierował piłkę do własnej bramki, a w ostatniej minucie faulował w polu karnym Hiszpana Pirulo. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł 27-letni pomocnik z Pabianic i ustalił wynik spotkania na 0:2.

Dla Rozwandowicza to trzeci mecz w tym sezonie w podstawowym składzie ŁKS i pierwszy w pełnym wymiarze czasowym. Trafienie z Puszczą to jego pierwszy mecz w sezonie.

Co słychać u pozostałych piłkarzy z Pabianic w wyższych ligach? Filip Becht (Widzew) wszedł w 64. minucie meczu I ligi z Chrobrym Głogów (2:0).

Były junior Włókniarza, Artur Golański (GKS Bełchatów) tydzień temu strzelił zwycięską bramkę w meczu ze Zniczem Pruszków (3:2), a w sobotę wytrzymał 57 minut w starciu z chorzowskim Ruchem (0:4).

W III lidze wychowanek PTC, Kacper Dziuba (Sokół Aleksandrów Łódzki) rozegrał 75 minut w meczu z ŁKS II Łódź (1:1). Wychowanek Włókniarza, Adrian Olszewski (Olimpia Grudziądz) wybiegł w podstawowym składzie i zachował czyste konto w pojedynku z Bałtykiem Gdynia (2:0).