W pierwszym meczu kontrolnym „zieloni” przegrali z III-ligowym Zawiszą Rzgów 0:3 (0:1). Dwie bramki dla rywali padły w ostatnim kwadransie. We Włókniarzu grali: Rzeźniczak, Pabich - Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski, Klimek, Otomański, Urbaniak, Stępiński, Kulik, Sumera, Madaj, Usiak, Kacprzyk, Mendak, Rudzki, Janasiak, Zych, Jakubowski (obaj z juniorów rocznik 1996) oraz dwóch zawodników testowanych - pomocnik i napastnik.

W minioną sobotę Włókniarz pokonał na obiektach ChKS w Łodzi 2:1 (0:1) 19. drużynę IV ligi – Start Brzeziny. Pierwsi prowadzenie w 38. min za sprawą Kamila Walczaka objęli brzezinianie, ale po przerwie trafiali już tylko pabianiczanie. Do wyrównania po godzinie gry doprowadził Piotr Urbaniak, a osiem minut później wynik spotkania ustalił Adrian Usiak.