Pabianickie drużyny czeka dość ciężka i intensywna runda wiosenna. W pierwszych spotkaniach rywalami naszych zespołów będą drużyny z końca tabeli, ale pojedynki z nimi nie będą należały do spacerków.

Na stadionie przy ul. Sempołowskiej wicelider V ligi, PTC zagra z Orłem Łódź. Pabianiczanie pałają żądzą rewanżu za niespodziewaną porażkę w rundzie jesiennej. Wtedy "Fioletowi" dali sobie wbić, aż 5 goli i na inaugurację przegrali 3:5. Jesienią piłkarze Orła nie rozegrali już tak dobrego meczu. Po 17 jesiennych kolejkach ze skromniutkim dorobkiem 11 punktów, bramki 26-38, zajmują 16. miejsce w tabeli. Piłkarze PTC są zdecydowanym faworytem i, prawdę mówiąc, nie wyobrażamy sobie, by w środowe popołudnie nie zainkasowali kompletu punktów.

Stadion Włókniarza przy ul. Grota-Roweckiego wreszcie nie powinien świecić pustkami, bo działcze "Zielonych" poszli po rozum do głowy i postanowili, że w rundzie jwiosennej będą wpuszczać kibiców za darmo. Choć fani Włókniarza należą do bardzo chimerycznych i od przyjścia na stadion może ich odstraszyć zapowiadana zła pogoda. Włókniarze mają rachunki do wyrównania z rywalem. Jesienią w Konstantynowie padł bezbramkowy remis, a pabianiczanie nie wykorzystali pół tuzina dogodnych, bramkowych sytuacji. Rywale z Konstantynowa zajmują przedostatnią 17. pozycję w tabeli, zdobyli 10 punktów, bramki 20-48. Nie jest wykluczone, że goście przywiozą na mecz kilku piłkarzy z pierwszej IV-ligowej drużyny. Wtedy trzeba będzie drżeć o korzystny rezultat...