1:0 - Szymczak (86.), 2:0 - Sabela (90.)

W starciu dawnych kolegów z drugoligowego Włókniarza Jerzy Rutkowski wygrał z Piotrem Urbaniakiem. Przyjezdni przegrali mecz, który wcale nie musiał skończyć się ich porażką. Zemściła się "gra na remis".

W pierwszej części włókniarze umiejętnie się bronili, kiedy trzeba było przerywali akcję faulem. Rękawicę podjęli pomocnicy gości, toteż w środku pola nie brakowało twardej, męskiej walki. W 4. min Turek wybił piłkę za... ogrodzenie stadionu. Trzy min później z wolnego z 23. m nie trafił Jarzębowski. W 12. min z 30. m niecelnie strzelił Urbaniak, w 15. min z 16. m nad bramką uderzył Grącki. W 31. min po centrze z rogu Jarzębowskiego, Załoga wybił piłkę z bramki. Gospodarze grali bardzo nerwowo i niedokładnie, zawodnicy wylewali żale pod swoim adresem. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Urbaniak nie zdążył zamknąć ostrej centry z prawej strony.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, z tym, że goście kontrowali trochę groźniej. Tuż po przerwie z wolnego niecelnie uderzał Szymczak. W 53. min po błędzie Czerepińskiego z 8. m fatalnie przestrzelił Kaczorowski. Po tym strzale piłka wylądowała na... aucie. Dziesięć min później po centrze Bernaciaka z wolnego, minimalnie głową chybił Urbaniak. W 65. min Kaczorowski zamiast strzelać podał piłkę pod nogi stoperów Zawiszy. Cztery min przed końcem zaczął się dramat gości. Po dośrodkowaniu z wolnego, z prawej strony, Turek odbił piłkę wprost pod nogi Szymczaka, który wpakował futbolówkę do siatki. W 88. min po centrze Bernaciaka z wolnego niecelnie główkował Rafał Kłucjasz. W ostatniej minucie koronkową akcję rzgowian strzałem z 3. m do pustej bramki wykończył Sabela.

Zawisza: Siudak - Stasiak, Dziuba, Czerepiński (67. Gałecki), Kopera - Sabela, Szymczak (88. Stopczyk), Salski, Kacprzyk - Jarzębowski, Soszyński (85. Wielemborek).

Włókniarz: Turek - Pasiński, Bernaciak, Załoga - Kaczorowski, Grącki, P. Kłucjasz, Gajda, Urbaniak, R. Kłucjasz - Marszał (80. Kleszowski).

Żółte: Bernaciak, Grącki.

Włókniarz spadł na 5. miejsce, zdobył 26 pkt, bramki 23-14. W 15. kolejce 3 listopada (sobota) o godz. 15.00 gra u siebie z Turem Ozorków. Na mecz będzie można wejść za darmo.