Posypał się 13. w tabeli zespół LKS Kwiatkowice, który nie przystąpi do rozgrywek w rundzie wiosennej. Najlepszy strzelec LKS, wychowanek Włókniarza, 30-letni Patryk Olszewski wzmocni czwartą w tabeli Polonię Piotrków Trybunalski. Olszewski wraca do Piotrkowa po kilku rundach nieobecności.

Dwaj inni pabianiczanie w szeregach LKS – wychowankowie PTC: 39-letni Michał Stasiak i cztery lata młodszy Michał Bogdan są przymierzani do Włókniarza Zelów. W kadrze drużyny z Kwiatkowic znajdował się też były zawodnik Iskry Dobroń, Jakub Pilarz.

Ciekawe informacje płyną z RKS Radomsko, w którym grali m.in. Krystian Kolasa (były gracz PTC), Filip Bednarski (wychowanek PTC) oraz Łukasz Bocian (wychowanek Włókniarza). Jak informuje portal lodzkifutbol.pl menedżer tej trójki piłkarzy miał zabrać z klubu swoich zawodników. Kolasę przymierzano do testów w GKS Bełchatów, ale w ten weekend zagrał w barwach RKS w sparingu ze Skrą II Częstochowa (2:2) i strzelił gola z rzutu karnego.

W sparingu Sokoła Aleksandrów z Orkanem Buczek (2:2) cały mecz w barwach aleksandrowian zagrali wychowankowie PTC: Michał Madejski oraz Kacper Dziuba.