W zespole PŁ wystąpiło dwóch pabianiczan, byli to wychowankowie Włókniarza Pabianice – bramkarz Damian Rzeźniczak (zrezygnował zimą z gry we Włókniarzu i skupił się na studiach) oraz Rafał Kłucjasz (obecnie Orzeł Piątkowisko).

Droga do tego sukcesu nie była jednak prosta ani krótka. Najpierw PŁ wygrało akademickie mistrzostwa województwa łódzkiego. Następnie w Warszawie walczyło w turnieju półfinałowym, w którym udział wzięło 13 zespołów. Awans wywalczyły trzy najlepsze, w tym łódzka uczelnia, która zajęła tam 3. miejsce.

W turnieju finałowym, który odbył się w Katowicach, walczyło 16 najlepszych drużyn w kraju. Łódzka uczelnia grała w grupie D, notując następujące wyniki: 1:1 z Uniwersytetem Rzeszowskim, 6:4 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie oraz 3:3 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu. Politechnika zajęła w grupie 2. miejsce z 4 punktami (1. był UR z 7 punktami) i awansowała do fazy eliminacyjnej. Tam PŁ przegrało 5:2 z późniejszym triumfatorem – Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zremisowało 1:1 z Politechniką Śląską Gliwice. Dało to trzecie miejsce w grupie i występ w meczu o 5. miejsce.

W spotkaniu o 5. miejsce rywalem łodzian był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Po regulaminowych 30 minutach gry był remis 1:1, lepsi w rzutach karnych okazali się łodzianie, którzy wygrali konkurs „jedenastek” 4:2. Dodatkowo łodzianie otrzymali złoty medal za 1. miejsce wśród uczelni technicznych.