4 godziny trwał turniej piłki nożnej służb mundurowych na sztucznej murawie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 3. Po zaciętej grze (nawet podczas burzy) wygrali policjanci, w finale pokonując strażaków pożarnych 4:2. W walce o trzecie miejsce Urząd Miejski wygrał z ZHP 1:0.

Królem strzelców turnieju został Arkadiusz Kuśmirowski (7 bramek) ze Straży Pożarnej. Drugi był Marek Gumola (6) z policji, trzecie miejsce zajęli Krzysztof Jarczyński ze Straży Pożarnej (4) i Adam Marczak (4) z Urzędu Miejskiego. Czwarte miejsce dla Roberta Zarzyckiego (3) z policji.

Bramkarzem turnieju wybrano Adama Marczaka, sekretarza miasta, za piękne parady, poświęcenie i zwinność.

Drużyny podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa: Urząd Miejski, Straż Miejska, ZHP. Grupa druga: Policja, Straż Pożarna, Starostwo, Urząd Skarbowy.

Grali dwa razy po 6 minut. Skończyli dopiero przy sztucznym oświetleniu - o 21.50.

Skarbówka uległa Policji 2:4. Policja dobra była w blokowaniu, a Skarbówka często grała ciałem. Obie drużyny grały zgodnie z przepisami.

ZHP wygrało ze Strażą Miejską 1:0. Było dużo bieganiny, kopania i mało widowiskowych podań. Ogólnie mecz był słaby.

Starostwo uległo Straży Pożarnej 2:0. Strażacy mają szybkość. Są doskonali technicznie i zgrani. W Starostwie za szybkość i wolę walki trzeba pochwalić sekretarza Jakuba Kaczorowskiego - strzelca honorowej bramki dla Starostwa. Całkiem dzielnie radził sobie w bramce naczelnik Jacek Barasiński. Gdyby nie on, mecz zakończyłby się dwucyfrowym wynikiem. Radny Adam Krasiński grał ostro, więc dostał karę - 2 minut poza boiskiem. Pochwalić należy też radnego Włodzimierza Stawickiego i geodetę Artura Wiatra.

Straż Miejska pozwoliła się rozłożyć na łopatki Urzędowi Miejskiemu 1:5. Marczak najpierw strzelił karnego, a potem wpuścił gola. To sprawiło, że zaczął poważniej traktować swoje obowiązki. Grał z poświęceniem. Świetnie grał w całym turnieju radny Rafał Boczkiewicz, choć nie miał szczęścia, oddając strzały w światło bramki. Na pochwałę zasłużył też Łukasz Stencel, który kierował grą zespołu i zaskakiwał szybkością. Nieźle grał Sebastian Grzelczyk (zapaśnik, nauczyciel w-f) i Łukasz Fila z Wydziału Spraw Obywatelskich.
W meczu Starostwo – Policja padł wynik 0:2. Na niebie błyskały pioruny, a ulewa strugami zalewała boisko.

W deszczu Straż Pożarna wyeliminowała z dalszej gry Skarbówkę pokonując ją 4:0. Trzeba przyznać, że obie drużyny grały wybornie. Urzędnicy skarbowi byli wybiegani, zgrani, ale mieli pecha w strzałach na bramkę.

Urząd Miejski wygrał z ZHP 3:0.
Policja uległa Straży Pożarnej 1:3. Na niebie pojawiła się tęcza.
Starostwo zremisowało ze Skarbówką 1:1.


O wejście do finału Straż Pożarna zremisowała z ZHP 1:1, ale wygrała w karnych 3:2. Urząd Miejski - Policja 0:1. Bramka została strzelona główką po dośrodkowaniu w pole karne.

W meczu o trzecie miejsce Urząd Miejski pokonał ZHP 1:0.

W finale Policja wygrała (zasłużenie) ze strażakami pożarnymi 4:2. Drybling, szybkie akcje, gra z pierwszej piłki - to pokazali na boisku. Strażacy są ostrzy w grze i w słowach (były kary za bluźnierstwa). Gdy biegli na bramkę przeciwnika, robiło się gorąco. Uwielbiają pyskówki.

Zdecydowanie najlepiej na boisku radziły sobie drużyny Straży Pożarnej, Policji i Urzędu Skarbowego. Największym pechowcem turnieju jest komendant Straży Miejskiej - Andrzej Wojkowski, który doznał kontuzji stopy. Strażnicy maja kłopoty z grą w polu. Być może ostatnio częściej pakują w siłowni i pływają, zamiast biegać po boisku.

Wszystkie mecze konsekwentnie sędziował Kamil Simiński - trener z Orlika. Nie pozwalał na chamskie zagrywki, brutalne wślizgi, zbędne dyskusje i bluźnierstwa.

 

 

Skład Urzędu Miejskiego :

1. Adam Marczak – sekretarz miasta
2. Jarosław Cichosz – wiceprezydent miasta
3. Leszek Józefiak – nauczyciel W-F w SP 14
4. Jan Kaczorowski – nauczyciel W-F w Gimnazjum nr 1
5. Łukasz Fila – pracownik UM
6. Daniel Duraj – pracownik UM
7. Rafał Boczkiewicz – radny miejski
8. Sebastian Grzelczyk – nauczyciel W-F w SP 13
9. Łukasz Stencel – koordynator do spraw

 

Skład Starostwa Powiatowego :

1. Jakub Kaczorowski - sekretarz powiatu
2. Marek Ciechański - radny powiatowy
3. Andrzej Kurzawski- radny powiatowy
4. Włodzimierz Stawicki - radny powiatowy
5. Adam Krasiński - radny powiatowy
6. Jacek Barasiński - naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Spraw Obywatelskich
7. Paweł Glapa - kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego
8. Marcin Dychto - Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
9. ks Bogusław Jargan - zespół Szkół  nr 3 w Pabianicach
10. Dariusz Wróbel - zespół Szkół nr 3 w Pabianicach
11. Krzysztof Helbik - zespół Szkół nr 3 w Pabianicach
12. Artur Wiatr - Gmina Ksawerów

 

Skład Policji :

1. Andrzej Telicki
2. Robert Zarzycki
3. Michał Gawlik
4. Cezary Olczyk
5. Robert Przerywacz
6. Marek Guzenda
7. Robert Kurs
8. Piotr Kmel
9. Tomasz Wielebiński
10. Paweł Pawicki
 

Prosimy pozostałe drużyny o nasyłanie składów.