W zespole PTC zimą doszło do niewielkich roszad kadrowych. W fioletowych barwach zagrają Lena Bogdańska (Kaja Opoczno) i Anna Wróblewska. Do Konina odeszła Karolina Pabin, we Włókniarzu Konstantynów zagra Klaudia Bąbel.

- Na rynku transferowym nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – zapowiada Radomir Znojek, szkoleniowiec PTC.

W sparingach „Perełki” przyzwyczaiły nas do tego, że szybko zadawały cios rywalkom. Nie inaczej było w próbie generalnej, gdzie już po 180 sekundach było 1:0. Andżelika Błoch wykorzystała podanie Anny Owczarz i precyzyjnym strzałem w dalszy róg dała prowadzenie PTC. W 26. minucie po strzale Izabeli Jakomulskiej zadrżała poprzeczka bramki Zawiszy, ale sześć minut później bramkarka ze Rzgowa musiała schylić się do siatki. Owczarz minęła zwodem obrońcę w polu karnym i posłała piłkę do siatki.

Wynik ustaliła w 63. minucie testowana zawodniczka, kapitalnie wykonując rzut wolny. „Perełki” mogły wygrać wyżej, ale najwyraźniej Błoch, Karolina Kania i Karolina Karpińska wolały zachować amunicję na ligę.

PTC: Samiec - Karpińska, Łagowska, Próbka, Jakóbczak - Błoch, Jakomulska, Forc, E. Kociołek, testowana - Owczarz. Na zmiany: M.Kociołek, Błaszczyk, Kania, Wróblewska.