Na środowych zajęciach trener pierwszego zespołu, Artur Dziuba przedstawił licznej grupie piłkarzy nowego szkoleniowca rezerw. Był nim doskonale znany w klubie… Grzegorz Gorący. 45-latek w poprzednim sezonie występował jeszcze w lidze okręgowej, zaliczył m.in. asystę przy golu Pawła Jacha w Brzezinach.

- Postawiliśmy na człowieka, który od dawna jest w klubie. Grzegorz ma duże doświadczenie piłkarskie, które może przekazać młodym zawodnikom – uważa Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza.

Jeśli terminy spotkań A Klasy nie będą kolidowały z meczami „okręgówki”, Gorący obiecał, że wesprze pierwszą drużynę Włókniarza także na boisku.

Druga drużyna „zielonych” została przeniesiona z grupy trzeciej do grupy pierwszej A Klasy. Oznacza to, że nie będzie derbów Pabianic z PTC.

- W Łódzkim Związku Piłki Nożnej powiedzieli, że możemy sobie zagrać derby z GLKS Dłutów. To jednak nie to samo, co starcie z „fioletowymi” – dodaje Zarzycki.

W A Klasie Włókniarz II zmierzy się z: GLKS Dłutów, Kolejarzem Łódź, Saints Łódź, Amii Nowosolna, LKS Czarnocin, Jagiellonią Tuszyn, Startem Łódź, Tęczą Janków, Victorią Łódź, Grabką Grabica, Orłem Łódź, Milanem Łódź i Jutrzenką Bychlew.

7 sierpnia trener Gorący zaliczy debiut w oficjalnym spotkaniu. W meczu Pucharu Polski Włókniarz podejmie Amii Nowosolna. Jeśli pokona tę przeszkodę, w kolejnej rundzie czeka na niego zwycięzca pary Błękitni Dmosin – LZS Justynów.