Drużynę spod Lutomierska prowadzi były szkoleniowiec PTC, Tomasz Stolarczyk.

- Było trudno, ale wygraliśmy zasłużenie – przyznał po meczu pan Tomasz.

W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. W 27. minucie „jedenastkę” zmarnował Jacek Hiler. Oprócz tego w doskonałej sytuacji zawiódł Marcin Bączał. Do przerwy było zatem bez goli.

Cztery minuty po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartłomiej Kaczmarek.

- Dołączył do długiej listy absencji w naszym zespole. Daniel Mazurek i Dominik Bączał są chorzy, kontuzje leczą Łukasz Sikorski, Łukasz Łukomski oraz Daniel Dylewski – wylicza Michał Prusinowski, kierownik PTC. – Na domiar złego w pierwszej połowie z urazem zszedł Kamil Jankiewicz, a potem okazało się, że Kaczmarek też doznał kontuzji.

Mimo osłabienia „fioletowi” atakowali, ale dobrze spisywał się bramkarz Orła. Bohaterem meczu został piłkarz z Kazimierza, Mateusz Reszta, który pokonał Damiana Dobrosza w 62. oraz 75. minucie.

PTC przegrało pierwszy raz od sześciu spotkań.

- Nie załamujemy rąk. Daliśmy sobie rok na zbudowanie drużyny, która powalczy o coś więcej niż kopanie w A Klasie – przyznaje Prusinowski.

PTC: Dobrosz – Konieczny (66. Zieliński), Leszczyński, Kaczmarek, Kopka – Malinowski, Hiler, Wojtunik, Jankiewicz (37. Szumigaj), Bieliński – M. Bączał.