Pierwsza składna akcja „fioletowych” przyniosła im gola – w 6. minucie Daniel Dudziński uciekł lewą stroną i strzelił, lecz piłkę odbił bramkarz. Futbolówka wyleciała poza pole karne, gdzie dopadł do niej Patryk Wujak i kopnął do bramki.

Przed przerwą PTC miało kilka okazji, ale uderzenia Kacpra Stańczyka i Dawida Boratyńskiego szybowały nad poprzeczką, a uderzenie Wujaka, zmierzające do bramki, wybił obrońca. Z drugiej strony, goście mieli szansę po kąśliwym strzale z rzutu wolnego, lecz czujnie w bramce zachował się Mateusz Hajduk.

Po zmianie stron PTC atakowało, ale to goście strzelili gola. Najpierw Łukasz Sikorski uderzył w poprzeczkę własnej bramki, a w 57. minucie zawodnik Term świetnym strzałem z lewej strony boiska umieścił piłkę w przeciwległym rogu bramki.

Osiem minut później Termy grały w dziesiątkę, bo gracz z Uniejowa otrzymał czerwoną kartkę. I to był kluczowy moment spotkania, bowiem decyzja sędziego podcięła skrzydła przyjezdnym. PTC wykorzystało grę w przewadze bezlitośnie.

Najpierw Wujak trafił w słupek bramki, ale w 76. minucie Patryk Stachowski wpadł w pole karne i efektownym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. W 83. minucie po akcji Sikorskiego z Bartoszem Łopateckim, Wujak wyszedł sam na sam, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. 180 sekund później chytry strzał Wujaka przeleciał pod brzuchem golkipera i PTC wygrało 4:1.

PTC: Hajduk – Drewniak, Sikorski, Bączał, Dudziński – Bednarski (88. Mikołajczyk), Stańczyk (70. Łopatecki), Kaźmierczak, Hiler, Boratyński (68. Stachowski) – Wujak.

W środę PTC przegrało w Rzgowie z Zawiszą 0:1, tracąc gola w 70. minucie po strzale z rzutu karnego.

PTC: Hajduk – Drewniak, Bączał, Hiler, Dudziński – Stachowski, Bednarski, Stańczyk, Szynka (75. Gręda), Boratyński (75. Łopatecki) – Wujak.