Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy po trafieniu Łukasza Wojtczyka. W 23. minucie na 1:1 wyrównał najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik PTC, Rafał Cukierski. Jeszcze przed przerwą Radomir Znojek po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem gola zdobył Jakub Indraszczyk.

Kilka minut po zmianie stron do remisu doprowadził nastolatek Marcin Kaczmarkiewicz. W 63. minucie celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Kling i „fioletowi” wyszli na prowadzenie. Siedem minut później zmiennik Klinga, Michał Otomański wpisał się na listę strzelców i goście prowadzili 4:2. Kanonadę PTC na chwilę przerwał gol dla rezerw trzecioligowca, bowiem Znojka zaskoczył jeden z defensorów PTC.

Sokół kończył mecz w dziewiątkę, bowiem najpierw za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Dawid Piątkowski, a w 80. minucie bramkarz z Aleksandrowa, Dominik Dębowski faulował w polu karnym i arbiter także odesłał go do szatni. Marzących o korzystnym wyniku gospodarzy celnym strzałem z rzutu karnego skarcił kolejny rezerwowy Artur Klimek. Wynik na 3:6 ustalił w 90. minucie Paweł Hetmanek.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 3:6 (2:1)

Gole: Wojtczyk, Indraszczyk, samobójcza – Cukierski 23., Kaczmarkiewicz 55., Kling 63., Otomański 70., Klimek 80.k., Hetmanek 90.

Sokół II: Dębowski - Piątkowski, Czechulski, Wijas (Borowski), Sikorski - Mereć (Nowacki), Waszczyk, Zieliński, Indraszczyk, Schmeichel (Dybiec) – Wojtczyk.

PTC: Znojek – Bartyzel, Sikorski, Kaźmierczak, Madejski – Hetmanek, Bartos, Kling (65. Otomański), Kaczmarkiewicz (75. Miszczak), Kolasa (83. Piasecki) – Cukierski (70. Klimek).

Czerwone kartki: Piątkowski (75.), Dębowski (80.)