„Fioletowi” zaczęli z impetem, lecz strzał Patryka Stachowskiego z ostrego kąta wybronił bramkarz gości. Pierwszy kwadrans golem mógł zamknąć Dominik Drąg, ale kopnął nad opuszczoną przez golkipera bramkę. W 17. minucie było 0:1, bo po „długim” rogu precyzyjnie przycelował Aleksander Michalski. Po chwili sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Drąg.

W 27. minucie było już 1:1, bowiem po podaniu z lewego skrzydła Jacek Hiler popisowo „objechał” bramkarza i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Potem Michałowi Skrzetuskiemu sporo kłopotów strzałem z daleka sprawił Sebastian Bednarczyk. Trzeba przyznać, że wychowanek Włókniarza, na co dzień strażak, prezentował się w tym sparingu bardzo dobrze i dał sygnał, że poradziłby sobie w zespole lepszym niż Jutrzenka. Do przerwy dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Drąg i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po zmianie stron goście zmarnowali dobrą okazję. Zemściło się to w 51. minucie, gdy po kornerze Hiler głową uderzył na tyle mocno, że bramkarz nie utrzymał piłki w rękach i wpadła do siatki. Minutę później było już 2:2, gdy „fioletowych” znów zaskoczył Michalski. Jutrzenka miała okazję na objęcie prowadzenia, ale po rzucie wolnym napastnik z Bychlewa kopnął nad bramką.

Strzelali za to pabianiczanie. Ostatnie 20 minut należało do nich. W 71. minucie po akcji Kamila Jankiewicza, Drąg padając na ziemię zdołał oddać celny strzał, czym zaskoczył bramkarza gości. Było 3:2. Kolejnych dwóch okazji sam na sam nie wykorzystał Stachowski. Czwartą bramkę strzelił siedem minut później Hiler, głową uderzając z 10. metrów. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Kamil Pustelnik po sekwencji błędów defensywy Jutrzenki, gdy piłka w polu karnym odbijała się niczym na stole bilardowym.

PTC: Skrzetuski – Stuchała, Kompa, Tyran, Siwirski – Drąg, Sikorski, Kwiatkowski, Jankiewicz, Stachowski – Hiler. Na zmiany: Prochuń, Pustelnik, Janecki, Antoszczyk.

Jutrzenka: Stusio – Bednarkiewicz, Bednarczyk, Zieliński, Iwaczuk – Berner, Walczak, J. Michalski, Wójcik, Karpiński – A. Michalski. Na zmianę: Suski.