Dziś w południe w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej przy ulicy Próchnika 5 w Łodzi, Wydział Gier i Ewidencji z przewodniczącym Markiem Rokickim na czele dokonał losowania par IV rundy Okręgowego Pucharu Polski.
Tak się złożyło, że obie nasze drużyny, które dotarły do tej rundy rozgrywek – Iskrę Dobroń i Włókniarz Pabianice, los skojarzył ze sobą. Mecz pomiędzy drużynami odbędzie się - podobnie jak większość meczów tej rundy - w środę, 28 października o godz. 14.00 na boisku w Dobroniu.
Piłkarzy Iskry czeka zatem kolejne spotkanie derbowe, po tym jak w poprzedniej rundzie po rzutach karnych (4:3) wyeliminowali PTC (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1, także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia). Zawodnicy z Dobronia szczególnie mocno motywują się na mecze pucharowe, w których musieli grać już od I rundy, a na swoim rozkładzie oprócz PTC mają B-klasowy MKS Mianów (wygrana 3:1 w I rundzie) oraz IV-ligowego Zawiszę Rzgów, którego w meczu II rundy rozbili aż 8:4.
Nieco łatwiejsze zadanie mieli dotychczas „zieloni”, którym w rozgrywkach pucharowych przyszło się mierzyć od II rundy, a los w obu rundach był dla nich łaskawy i za przeciwnika mieli zespoły świetnie znane im z ligi. W II rundzie pokonali po świetnej końcówce meczu 4:3 beniaminka ligi okręgowej z Pawlikowic – Burzę, a w kolejnej rundzie mierzyli się na własnym stadionie z rezerwami II-ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki i w meczu tym ponownie kwestie awansu rozstrzygnęli w końcówce meczu, który ostatecznie wygrali 3:1.
Kto będzie górą - tym razem przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie.
Warto wspomnieć, że WGiE dokonał od razu rozstawienia zespołów na kolejną, ostatnią już rundę. I tak zwycięzca meczu Iskry z Włókniarzem w finałowej, V rundzie łódzkiego Pucharu Polski zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy występującą w lidze okręgowej Stalą Głowno, a grającym w III lidze łódzko-mazowieckiej MKS-em Kutno.
Ewentualne zwycięstwo naszego zespołu w V rundzie zapewni mu awans do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym wystąpią po dwie najlepsze drużyny z - obok łódzkiego - okręgu piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego.