Przed meczem w niebo poleciały naręcza białych i fioletowych balonów, które wypuściły bliźniaczki grające w trzecioligowej żeńskiej drużynie PTC: Anna Owczarz i Joanna Błaszczyk. A potem mecz zaczęli ich koledzy. Od pierwszego gwizdka arbitra w poczynaniach obu drużyn widać było sporą ambicję i agresję.

Szybciej sytuację opanował Włókniarz, który jako pierwszy zaczął stwarzać groźne sytuacje. Ba, wypracowywał je przez całą pierwszą połowę. Najpierw Grzegorz Gorący zakręcił Adrianem Kopką i zacentrował w pole karne, ale Damian Madaj główkował nad bramką. W 5. minucie do prostopadłego podania zza pleców obrońców PTC wyskoczył Tomasz Sęczek, ale ni to strzelił, ni podał wzdłuż bramki i zmarnował dobrą okazję. W kolejnej akcji Jakub Dobroszek poradził sobie z Bartoszem Znojkiem, po czym dośrodkował na głowę do Sęczka, lecz pomocnik Włókniarza uderzył nad bramką. Chwilę później Krzysztof Rudzki także strzelił za wysoko. Wreszcie w 9. minucie po podaniu Madaja Gorący wbiegł z piłką w pole karne i huknął w spojenie słupka z poprzeczką.

Potem „fioletowi” mieli dwa rzuty wolne z bocznych sektorów boiska, lecz nie stworzyli po nich wielkiego zagrożenia. W 24. minucie Dawid Sulima złapał lekki strzał Mateusza Kosmali, a trzy minuty później Adrian Włodarczewski nie miał kłopotów z chwyceniem piłki po uderzeniu Mateusza Klinga. Chwilę później „Tyson” pięknym podaniem uruchomił Piotra Szynkę, którego w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zablokował Piotr Maślakiewicz. Po kornerze w dobrej okazji znalazł się Rafał Cukierski, lecz fatalnie skiksował.

W 35. minucie po wrzutce Dobroszka, Szymon Ziółkowski zbyt lekko wybił piłkę, do której dopadł M. Kosmala, lecz jego techniczny strzał w niewielkiej odległości minął bramkę PTC. W kolejnej akcji Dobroszek z prędkością pendolino minął dwóch obrońców, lecz trzeci w ostatniej chwili go zablokował. 41. minuta przyniosła gola dla Włókniarza. Po centrze z prawej strony głową zgrywał jeden z graczy „zielonych”, a zamykający akcję na dalszym słupku Madaj skierował piłkę do siatki.

Zdobyta bramka wyraźnie rozochociła Madaja i to z jego strony po przerwie było największe zagrożenie pod bramką Sulimy. W 52. minucie uderzył nad bramką, a w następnej akcji nie sięgnął piłki głową po zagraniu M. Kosmali. W odpowiedzi z pola karnego mocno uderzył Szynka, lecz Włodarczewski odbił futbolówkę. Po godzinie gry z daleka szczęścia próbował Madaj, a Sulima na raty złapał ten strzał.

W 62. minucie było 1:1. Piłkę do Szynki trącił Kling. „Pepe” wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem w dalszy róg wyrównał. Złapany na wykroku Włodarczewski nie miał szans. To osiemnaste trafienie snajpera „fioletowych” w tym sezonie. Sześć minut później mogło być 2:1 dla PTC, ale Cukierski zamiast strzelać przy bliższym słupku, zgrywał piłkę wzdłuż bramki i wybił ją bezbłędnie czyszczący przedpole Maślakiewicz.

Włókniarz celnie strzelał na bramkę (M. Kosmala, Gorący), ale efektu nie było. W drużynie PTC bohaterem i... jokerem mógł i powinien zostać Artur Klimek, bo miał trzy okazje bramkowe. Najpierw po podaniu Szynki za wysoko uderzył z ośmiu metrów, potem fatalnie dogrywał do zamykającego akcję kolegi, a w 89. minucie źle przyjął piłkę po podaniu Szynki i złapał ją Włodarczewski.

Niespodziewanie emocje były w doliczonym czasie gry. Najpierw Igor Gwiazdowski świetnie wypatrzył Cukierskiego, ale jego zagranie wzdłuż bramki przeciął Maślakiewicz, zaś po akcji Patryka Sumery przed oddaniem strzału poślizgnął się Dobroszek i sytuację wyjaśnili obrońcy.

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron – pierwsza połowa należała dla Włókniarza, w drugiej klarowniejsze sytuacje wypracowali sobie podopieczni Łukasza Wijaty.

PTC – Włókniarz 1:1 (0:1)

Gole: Szynka 62. - Madaj 41.

PTC: Sulima – Bartyzel, Ziółkowski, Pintera, B. Znojek – Cukierski, Sikorski (73. Cholewiński), Hiler (58. Gwiazdowski), Kling (81. Klimek), Kopka (58. R. Znojek) – Szynka.

Włókniarz: Włodarczewski – Jach (88. Stokłos), Maślakiewicz, K. Kosmala, Stępiński (85. Froncala) – Dobroszek, M. Kosmala, Rudzki, Sęczek (75. Kowalski), Madaj (75. Sumera) – Gorący.

Żółte kartki: Sikorski, B. Znojek/Stępiński.