W 10. minucie pabianiczanie cierpliwie rozgrywali akcję od lewej do prawej strony. Wreszcie z prawej flanki dośrodkował Patryk Olszewski, Sebastian Dresler uprzedził głową byłego bramkarza „zielonych”, Adriana Nowackiego, a Szymon Przyk także głową z bliska dopełnił formalności. Było 0:1. Dziesięć minut później znów z prawej strony zacentrował Olszewski, a w polu karnym Term powstało niemałe zamieszanie. Szczęścia próbował Bartosz Bronka i Szymon Szafoni. Piłka trafiła w poprzeczkę, a z bliska do siatki skierował ją Dresler. „Zieloni” dowieźli dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Dwie minuty po zmianie stron Olszewski zamknął zagranie wzdłuż bramki w wykonaniu Dawida Kosatki i było 0:3. Po godzinie gry kapitan miejscowych Przemysław Nowak zaskoczył strzałem z dystansu Igora Kocika, zdobywając pierwszą bramkę dla Term. W 67. minucie Nowacki obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Bronkę. Trzeba przyznać, że nasz pomocnik nie popisał się przy uderzeniu z jedenastu metrów.

Czwarty gol dla Włókniarza jednak padł. W doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem z narożnika pola karnego, Bartosz Jarych wrzucił piłkę „za kołnierz” Nowackiego. Chwilę później gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki na 2:4. W barwach Term wystąpiło pięciu byłych graczy Włókniarza – oprócz Nowackiego byli to: Paweł Leonow, Oskar Nazarczyk, Tomasz Niżnkowski oraz Dawid Acela.

Włókniarz: Kocik – Jarych, Czerwiński, Ronaldo, Kosatka – Dresler (80. Rokuszewski), Bronka (90+4. Makowski), Żabolicki (59. Mazur), Olszewski (61. Kowalski) – Szafoni (77. Kaczorowski), Przyk (81. Kuchciak).