Wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy MUKS Włókniarz rocznik 2005 na stadionie w Łodzi, gdzie walczyli z miejscowym CHKS-em.

Spotkanie rozpoczęło się od naporu gospodarzy, którzy już w 2 minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej stracie gola nasi piłkarze ruszyli do odrabiania strat, jednak CHKS stawiał silny opór, raz po raz wyprowadzając groźne kontrataki. W 10. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Jakub Jachowicz, doprowadzając do wyrównania, a cztery minuty później wykorzystując zamieszanie w polu karnym, piłkę do bramki CHKS-u skierował Aleksander Kołodziej. Te dwie bramki pozwoliły uspokoić grę i kontrolować przebieg spotkania. W 20. minucie trener Michał Tybura wprowadził do gry dwóch nowych zawodników. Pierwszy z nich Marceli Jarzębowski podwyższył wynik na 3:1, a drugi Miłosz Mielczarek strzelił czwartą bramkę. Po zmianie stron to nadal pabianiczanie kontrolowali grę, raz po raz stwarzając sytuacje bramkowe. Jednak na zmianę rezultatu czekaliśmy do 39. minuty, gdy Piotr Urlik strzelił piątą bramkę dla Włókniarza. Ambitnie walcząca drużyna gospodarzy w 47. minucie zmniejszyła rozmiar porażki, strzelając drugą bramkę w meczu. Młodzi piłkarze Włókniarza jeszcze mocniej ruszyli do ataku, czego efektem były kolejne gole: w 48. minucie Miłosz Mielczarek strzelił bramkę na 2:6, w 49. Olek Kołodziej na 2:7, w 54. Piotr Urlik na 2:8. Kolejna bramka padła trzy minuty później, gdy Wiktor Czerwiński po szybkim rajdzie strzelił dziewiątą bramkę w tym meczu. Kiedy wszyscy czekali na końcowy gwizdek sędziego, zawodnicy CHKS-u przeprowadzili składną akcję, ustalając wynik spotkania na 3:9.

Kolejny mecz ligowy nasi piłkarze z rocznika 2005 rozegrają 30 maja o godzinie 17.30 w Tomaszowie z liderem „Grupy I” Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Włókniarz Pabianice: Adrian Maciejewski, Mateusz Polak, Mateusz Sołtan, Karol Sieroń, Wiktor Czerwiński, Jakub Jachowicz, Piotr Urlik, Aleksander Kołodziej, Miłosz Mielczarek, Marcel Jarzębowski.