Drużyny rywalizowały ze sobą najpierw w grupach. Wtedy zmierzyły się każdy z każdym. Po dwie awansowały do Turnieju Mistrzostw Świata. To ci, którzy zajęli w grupie pierwsze i drugie miejsce. Natomiast ci, którzy zajęli trzecie i czwarte miejsce grają w Mistrzostwach Europy.

- Emocje są ogromne. Kibicują rodzice i młodsze rodzeństwo. Turniej to nie tylko rywalizacja, ale też integracja środowiska piłkarskiego – mówi Tomasz Koszytarski, organizator imprezy.

W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn. Mecze trwają po 12 minut. Sędziują sędziowie z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Dwie reprezentacje wystawili organizatorzy, czyli Włókniarz Pabianice. Mecze odbywają się na boisku Orła Piątkowisko. Gospodarze również wystawili drużynę. Ponadto na turniej przyjechali: ŁKS Łódź, Widok Skierniewice, WNS Łódź, Korab Łask, dwie drużyny z Łódzkiej Akademii Futbolu, Włókniarz Zelów, GKS Ksawerów, Footbal Academy Łódź Zachód, dwie drużyny z Lechii Tomaszów Mazowiecki, GKS Bedlno i KAS Konstantynów.

 

Drużyny powitał Jacek Włodarczewski, trener Włókniarza Pabianice. Za organizację turnieju odpowiadają rodzice roczników 2010/2011.

- Chcieliśmy nawiązać do tego, co dzieje się aktualnie na świecie. Najważniejszym wydarzeniem jest Mundial. U nas są więc małe mistrzostwa. Mamy więc pabianicki mundial - dodaje Koszytarski.

Poza rozgrywkami są dmuchańce, sklepik ze słodyczami i woda, którą rozdaje uczestnikom zabawy ZWiK. Państwowa Straż Pożarna zorganizowała zjazdy po linie z wyoskiej drabiny.

- Przyjść kibicować może każdy. Zapraszamy. Po 15.00 będzie wręczenie nagród – dodaje trener z Pabianic.

Turniej jest organizowany pod patronatem prezydenta Pabianic. Relację na żywo prowadzi portal Życie Pabianic.