W całej lidze biorą udział 43 drużyny – łącznie około 500 osób. W pierwszej kolejce grupowej mecze rozgrywało między sobą 10 drużyn z grup A i B.

 
W grupie A rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. W składach grających zespołów można było zobaczyć wielu zawodników występujących na co dzień w klubach piłkarskich z naszego miasta oraz powiatu. Grali też zwycięzcy mistrzostw Pabianic na Orliku, czyli drużyna Urzędu Skarbowego. Grę charakteryzowały znakomite akcje zespołowe, a niektórzy zawodnicy popisywali się świetnymi zagraniami indywidualnymi. Rywalizacja była ostra, ale fair play. Sędzia tylko 3 razy musiał ukarać zawodników żółtymi kartkami za nadmierne przekroczenie przepisów. Po bardzo wyrównanych pojedynkach do drugiej rundy awansowały zespoły Saluto Alcoholico oraz Joga Bonito.
 
W grupie B mecze wyróżniała wielka wola walki oraz zacięte indywidualne pojedynki między zawodnikami. W tej grupie występowała m.in. drużyna Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Pabianicach, znana także z występów w mistrzostwach na Orliku oraz w ogólnopolskim turnieju służb mundurowych. Oprócz strażaków wyróżniającymi się zespołami były: FC Źli Team oraz AC Daj na Tacę. Pomiędzy tymi trzema drużynami rozegrała się główna walka o wyjście z grupy. Ostatecznie do dalszej fazy rozgrywek awansowali: Straż Pożarna oraz FC Źli Team. 
 
Organizatorami rozgrywek są: Urząd Miejski w Pabianicach, animatorzy sportu, Gimnazjum nr 2 oraz firma Olimpico-Sport, która jest jednocześnie sponsorem ligi.
 
Klasyfikacja końcowa:
 
Grupa A:
 
 
Drużyna
punkty
Bilans bramek
1.
Saluto Alcoholico
10
9-2
2.
Joga Bonito
9
8-7
3.
Blaugrana
5
6-5
4.
Urząd Skarbowy
4
8-10
5.
Alkoholix
0
6-13
 
 
Grupa B:
 
 
Drużyna
punkty
Bilans bramek
1.
Straż Pożarna
10
10-3
2.
Fc Źli Team
9
9-3
3.
AC Daj na Tacę
7
5-3
4.
Peacemakers
3
3-8
5.
Rumcajsy
0
3-13