Futbol zszedł nieco na dalszy plan, bo z piłkarskim boiskiem rozstawał się Łukasz Pintera. Ten 42-latek (rocznik 1976) zaczynał przygodę z piłką we Włókniarzu, debiutując w barwach „zielonych” w III lidze, w 1994 roku. Potem przeszedł do klubu z Sempołowskiej, będąc mu wiernym niemal przez 20 lat. Pintera zszedł z boiska w 40. minucie meczu, a za wieloletnią grę dziękowali mu koledzy, trenerzy i działacze PTC oraz prezes Włókniarza.

„Fioletowi” nie chcieli psuć ostatniego meczu Pinterze i zagrali koncertowo. W 19. minucie Patryk Wujak po podaniu Piotra Szynki trafił w długi róg i było 1:0. 300 sekund później Wujak zrewanżował się świetnym podaniem Szynce i „Pepe” wykorzystał okazję, podwyższając wynik. W 31. minucie Daniel Dudziński wykończył zespołową akcję PTC i było 3:0. Tyle do przerwy. Mogło być wyżej, ale w sytuacji sam na sam Szynka trafił w nogę bramkarza.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia zaczął Sokół, na szczęście Mateusz Hajduk „wyciągnął” piłkę z okienka. Potem Szynka trafił w poprzeczkę i zmarnował dwie okazje sam na sam, gorszy od bramkarza okazał się także Rafał Cukierski. W 57. minucie Szynka znalazł się w polu karnym. Wydawało się, że bramkarz Sokoła wyłuskał mu piłkę spod nóg, ale nie utrzymał jej w rękach. Szczwany lis „Pepe” nie zwykł marnować takich okazji i było 4:0.

120 sekund później gracze Sokoła tak zastawili pułapkę ofsajdową, że przed bramkarzem stanęli Szynka i Cukierski. Z bliska trafił ten drugi, strzelając na 5:0. „Fioletowi” nie zamierzali na tym poprzestać. W 70. minucie Marcin Bączał strzelił swoją pierwszą bramkę dla PTC, pakując wślizgiem piłkę do siatki. Potem Cukierski huknął w słupek. Mało? W 88. minucie Dudziński wykończył z bliska wrzutkę ze środka boiska i ustalił wynik na 7:0. Na listę strzelców powinien się wpisać jeszcze Dawid Boratyński, ale „Boro” z metra kopnął w poprzeczkę.

PTC: Hajduk – Stuchała, Bączał (83. Korpal), Sikorski, Pintera (40. Drewniak) – Bednarski (70. Boratyński), Stańczyk (68. Stolarek), Szynka (60. Prochuń), Kaźmierczak, Dudziński – Wujak (25. Cukierski).