Szkoleniowcowi „zielonych” nie jest do śmiechu, nie tylko z powodu porażki. Wiosną nie zagra kilku ważnych piłkarzy: rezerwowy bramkarz Adrian Włodarczewski wyjechał na stypendium do Belgii, stoper Mateusz Seliwiorstow wyruszył za chlebem do Anglii, Piotr Urbaniak zawiesił karierę z powodów rodzinnych, Davida Złowodzkiego pochłonęły sprawy zawodowe, zaś Michał Kacprzyk dopiero wznowił treningi.

- Jeśli dodamy do tego Damiana Madaja, który wkrótce przejdzie operację ręki, a także niepotwierdzonych jeszcze do drużyny Damiana Szmytkę i Mateusza Dudkę, wychodzi na to, że mam do dyspozycji 15 piłkarzy – wylicza szkoleniowiec. – Musimy się modlić, żeby omijały nas kontuzje i kartki, bo wiosną nie będzie komu grać. Jestem skazany na eksperymenty, żeby próbować załatać dziury powstałe po odejściu podstawowych graczy.

I tak: Patryk Olszewski pograł sobie połowę jako stoper, Madaj jako lewy obrońca, a Patryk Sumera jako prawy pomocnik.

Zawisza objął prowadzenie w 6. minucie po przypadkowym golu doświadczonego Michała Osińskiego (36 meczów w ekstraklasie). W tym wypadku dał się zaskoczyć Damian Rzeźniczak, któremu wyraźnie nie służy gra przy sztucznym świetle. Do przerwy „zieloni” praktycznie nie zagrażali bramce lidera IV ligi.

Po zmianie stron pabianiczanie wyrównali w 70. minucie, gdy do siatki trafił Olszewski. Chwilę nieuwagi „zielonych” wykorzystali w 79. minucie Damian Pietrzko i 180 sekund później Sławomir Lukanović. W 83. minucie kontaktowego gola zdobył Adrian Usiak, który w końcówce mógł strzelić jeszcze trzy bramki. Spudłował także Grzegorz Gorący i mecz zakończył się porażką lidera V ligi.

W drużynie ze Rzgowa całą pierwszą połowę grał testowany prawy obrońca Michał Madejski (PTC), w drugiej w ataku zaprezentował się Sebastian Wiśniewski (Orzeł Piątkowisko).

Zawisza Rzgów – Włókniarz Pabianice 3:2 (1:0)

Gole: Osiński 6., Pietrzko 79., Lukanović 82. – Olszewski 70., Usiak 83.

Włókniarz (I połowa): Rzeźniczak – Piotrowski, Olszewski, Olejnik – Sumera, Kosmala, Dudka, Grzejdziak, Stępiński – Szmytka, Dobroszek.

Włókniarz (II połowa): Rzeźniczak – Rutkowski, Grzejdziak, Madaj – Klimek, Rudzki, Kacprzyk, Olszewski, Kulik – Gorący, Usiak.