W dzisiejszych meczach A-klasy nasze drużyny odniosły dobre rezultaty. Nieco zawiodła jedynie drużyna z Dłutowa.

Iskra Dobroń - MGLKS Uniejów/Ostrowsko 2:2
Bramki dla Iskry: Marcin Ciniewski (dwie)

Piłkarze Iskry zdobyli cenny punkt w meczu z dotychczasowym liderem tabeli. Być może to dobry symptom powrotu formy, bo w dotychczasowych sześciu meczach zdołali wywalczyć zaledwie dwa punkty. Miejmy nadzieję, że od tego meczu będzie już tylko lepiej. W następnej kolejce Iskra zagra u
siebie z Zawiszą II Rzgów. Początek meczu w niedzielę (4 października) o godz. 12.00.

Orlik Sobień - GKS Ksawerów 1:2
Bramki dla GKS-u: Robert Sobański, Michał Sadło

Zawodnicy z Ksawerowa odnieśli nieznaczne, ale bardzo ważne zwycięstwo nad sąsiadującą z nimi w tabeli drużyną Orlika Sobień, dzięki czemu zanotują awans w tabeli. W ósmej kolejce ligowej czekają ich derby z rywalem zza miedzy. Otóż 3 października o godz. 18.00 podejmą na nowoczesnym kompleksie sportowym w Woli Zaradzyńskiej przy ulicy Hubala 51/55 zespół, z którym dzielą boisko w meczach ligowych - KS Wola Zaradzyńska. Szykuje się ciekawe widowisko, w którym faworytem będą chyba ksawerowianie, ale beniaminek z Woli także będzie grał u siebie, więc nikt nie będzie mógł liczyć na atut własnego boiska.

Victoria Rąbień - GLKS Dłutów 2:0
Bramki dla Victorii: Mazur, Skórzewski

Po ubiegłotygodniowym pogromie wydawało się, iż piłkarze z Dłutowa powrócili na właściwe tory i pewnie zmierzają po ponowny awans do ligi okręgowej, jednak na boisku w Rąbieniu spotkał ich zimny prysznic. Mająca przed tym meczem tyle samo punktów na koncie co dłutowianie – Victoria - pokonała naszych piłkarzy 2:0 i dzięki remisowi Iskry z MGLKS-em Uniejów/Ostrowsko awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Okazja do rehabilitacji piłkarzy z Dłutowa czeka 3 października, kiedy to o godz. 16.00 na boisku w Uniejowie podejmą MGLKS Uniejów/Ostrowsko. Będzie to bardzo ważny mecz dla piłkarzy GLKS, jeśli poważnie myślą o walce o awans.

Niedzielne mecze w A-klasie drużyn z naszego powiatu:

Orzeł Piątkowisko - Tęcza Brodnia (boisko w Piątkowisku, początek godz. 11.00)
Zawisza II Rzgów - Jutrzenka Bychlew (stadion w Rzgowie, początek godz. 15.00)
KS Wola Zaradzyńska - Orzeł II Parzęczew (boisko w Woli Zaradzyńskiej, początek godz. 16.00)

 

Mateusz Kozłowski