ŁZPN nie był zbyt łaskawy dla piłkarzy beniaminka ligi okręgowej - Burzy Pawlikowice i ukarał ich walkowerem za zwycięstwo (jedyne dotychczas) z pierwszej kolejki.

Na boisku piłkarze z Pawlikowic w swoim premierowym meczu w lidze wygrali 3:2 z zespołem MKS-u II Kutno, jednak ich rywale dopatrzyli się sposobu na zdobycie punktów, pomimo porażki na boisku. W ferworze walki o pierwsze ligowe punkty zawodnicy Burzy nie zorientowali się, iż po przeprowadzonych zmianach, na boisku znajdował się tylko jeden piłkarz ze statusem "młodzieżowca" (urodzony w roku 1989 lub później). Według regulaminu rozgrywek, musi ich być co najmniej dwóch, więc stało się oczywiste, że Łódzki Związek Piłki Nożnej musiał przyznać punkty zespołowi
z Kutna. Szkoda straconych punktów, które piłkarze tak ciężko wywalczyli na boisku.
Po odjęciu trzech punktów Burza z jednym punktem na koncie spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Miejmy nadzieje, że to zdarzenie nie podłamie piłkarzy, a jedynie zmobilizuje ich do większej pracy.
Już w środę na stadionie w Pawlikowicach zmierzą się oni z Włókniarzem Pabianice w ramach II rundy Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 16:30, serdecznie zapraszamy na mecz.
 

Mateusz Kozłowski