Pabianiczanie objęli prowadzenie w pierwszej połowie po rzucie karnym w wykonaniu Wojciecha Mordzakowskiego. W 78. minucie rzgowianie wyrównali, co było karą dla Włókniarza za wybitne lekceważenie przeciwnika.

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego nie było dogrywki, lecz rzuty karne. Dla Włókniarza „jedenastki” wykorzystali Mordzakowski, Sebastian Dresler, Bartosz Jarych i Jan Stokłosa.

Fantastycznie w naszej bramce spisał się Jakub Waszczuk, który obronił dwie „jedenastki” i walnie przyczynił się do awansu „zielonych” do kolejnej rundy.

Włókniarz: Waszczuk – Jarych, Stokłosa, Leonow, Gajewski – Stokłos, Mordzakowski, Sobytkowski, Bielawski, Dresler – Skowronek. Na zmiany: Maćczak, Kamiński, Bieliński, Wójcik, P. Kosmala.

Dzień wcześniej Włókniarz uległ w Byczynie Termom Ner Poddębice 1:2 (0:1).  Kilkanaście dni temu Krystian Oliński przeniósł się z Włókniarza do Poddębic i… przesądził o zwycięstwie czwartoligowca w sparingu. Jedyną bramkę dla „zielonych” strzelił Paweł Leonow.

- Zagrali nasi nowi zawodnicy: bramkarz Adrian Nowacki i obrońca Jakub Gajewski. Obaj ostatnio grali w LKS Rosanów – informuje Artur Dziuba, trener Włókniarza. – Dałem też szansę gry dwóm juniorom: Przykowi i Adamiakowi.

Nadal nie wiadomo, co będzie z bramkarzem Adrianem Olejnikiem, który szuka klubu.

Włókniarz: Nowacki – Acela, Stokłosa, Leonow, Gajewski – Jarych, Bieliński, Sobytkowski, testowany, Dresler – testowany. Na zmiany: Waszczuk, Stokłos, Bielawski, Przyk, Adamiak, testowany.